Wpis z mikrobloga

Oburzenie po głupiej wypowiedzi Sikroskiego, a przeciez PiS od lat podobne sugestie wobec ''prorosyjko proniemieckiej PO'' od lat wypuszczał i jako nie było to tak pietnowane.
Np. tutaj Kaczynski sugeruje chec podziału Ukrainy wraz z Rosją przez PO. Owszem nie wprost, ale chyba sugestia jest oczywista.

O czym Tusk rozmawiał w Moskwie w 2008 r.? Nie wiem. Nie mamy precyzyjnych informacji. Wiemy, że padła tam propozycja rozbioru Ukrainy, zbyta milczeniem przez Tuska. Tusk nie powiedział "tak", nie powiedział "nie" - stwierdził Kaczyński. — A potem była przyjaźń, były wizyty — dodał prezes PiS.


Do tego propaganda w TVP o prosyjskosci, konferencje prasowe ogłaszane tylko po to aby tego typu hasła utrwalać i teraz gdy Sikorski odpowiada taka narracją to nagle afera. Sikorski po prostu od paru lat poszedł w kownencje politykowania w stylu PIS czy pasków TVP Info.
Jak sie akceptowało propagandowa narracje pIS wobec opozycji to naprawde śmiesza mnie teraz głosy oburzenia propisowskich świetoszków gdy ktoś zagrał ich bronią wobec władzy.

#ukraina #rosja #polityka
  • 7
@szurszur: z tej wypowiedzi nawet ciężko wywnioskować, że Sikorski twierdził, że pis takie coś rozważał. W ogóle odpowiedział na to pytanie trochę wymijająco. Myślę, że tezę, jakoby Sikorski twierdził, że pis rozważał rozbiór Ukrainy, można traktować wyłącznie w kategoriach ruskiego fejka. Zresztą, Polska jest za cienka na takie manewry samodzielnie. Na pewno decyzja o czymś takim nie należałaby do nas.

Natomiast stwierdzenie, że rząd się wahał przez pierwsze 10 dni jest