Wpis z mikrobloga

Hej, jaką klawiaturę polecacie do programowania? Wiele osób zachwala klawiatury mechaniczne w tym te słynne Keychron'y. Może i bym spróbował, ale muszę mięć naprawdę dobry powód do wydania 500 zł na taką rzecz. Od wielu lat używam najzwyklejszej Logitech K120 i w sumie nie narzekam: znacznie lepiej mi się na niej piszę niż na dowolnej płytkiej klawiaturze laptopowej. Ale może nie wiem czego tracę nie próbując "mechanika"?
Interesują mnie bardziej wasze odczucia z codziennej pracy: głośność, żywotność, niezawodność (K120 jest bardzo niezawodny, a nawet jak coś, to wydaję 50 zł i mam nową), zmęczenie dłoni podczas pisania, wygoda, itp.
#programowanie #programista15k #pcmasterrace
  • 17
Od wielu lat używam najzwyklejszej Logitech K120 i w sumie nie narzekam

tak serio jeśli nie zamierzasz #!$%@?ć jak stado os o klawiaturę to nie ma co zmieniać


@Cooo: @gacek_w: nic nie polecę, bo sam szukam czegoś, ale i tak muszę napisać - #!$%@?ć Logitech k120 prądem. Nie mam najlepszej klawy w domu, ale jak musiałem z tego gówna korzystać w biurze, to myślałem, że nie wyczymie.

(i to też
weź sobie jakąś tańszą na niebieskich switchach


@Gorkel: Albo brązowych, co według mnie jest lepszą opcją. Mam niebieskie i może pisze się przyjemnie, ale hałas jest dużą wadą, jak się zmieni na taką z membranowej to jest to odczuwalne.
!$%@?ć Logitech k120 prądem. Nie mam najlepszej klawy w domu, ale jak musiałem z tego gówna korzystać w biurze, to myślałem, że nie wyczymie.


@MrGalosh: Dokładnie to samo mogę powiedzieć o każdej klawiaturze mechanicznej xD Jak kupiłem tabiego logitecha k120 to już wiem że nigdy nie wrócę do żadnego klikającego głośno mechanicznego ścierwa. Ani do gąbczastych przełączników typu red które nie mają żadnego wyczuwalnego skoku.
@gacek_w: Moim zdaniem mechaniki są w #!$%@? głośne nawet te z "cichymi" przełącznikami. #!$%@? idzie dostać. Tylko niskoprofilowe z numpadem. Ja osobiście korzystam z Rapoo E9800M i jest całkiem spoko wykonana. Ma BT i wbudowane aku ładowane z usb-c. Miałem kupować mx keys, ale odpadła na starcie z powodu krótkiego lewego shifta. Mx keys ma za to podświetlenie klawiszy.