Wpis z mikrobloga

Jakie są filmy i seriale gdzie główna treścią jest nadchodząca apokalipsa czy może po prostu to że "coś się dzieje nie tak". Czyli z jednej strony społeczeństwo normalnie funkcjonuje ale czuć ten niepokój i po prostu uczucie zagrożenia.

Obejrzałem pierwszy odcinek TLOU i pierwsza część kiedy wisiało w powietrzu że coś się zbliża miała super klimat.

Podobne sceny z filmów jakie mi przychodzą do głowy to początek Cichego miejsca 2, scena początku epidemii z World War Z czy może szpital na samym początku the walking dead.

#filmy #seriale
  • 5
  • Odpowiedz
Obejrzałem pierwszy odcinek TLOU i pierwsza część kiedy wisiało w powietrzu że coś się zbliża miała super klimat.


@Kantar: tak bardzo to. Świetny był ten powolny początek, szkoda, że całego odcinka tak nie zrobili.
Na szybko to "Znaki" z Gibsonem. Tam też jest taki klimat ogólnego niepokoju, ale wszyscy staraja się udawać, że jest git i nic się nie dzieje.
Natomiast oglądając ten powolny początek TLOU miałem skojarzenia z początkowymi scenami
  • Odpowiedz
@Kantar: całkowicie kręcących się wokól nadchodzącej apokalipsy nie kojarzę, ale możesz sprawdzić Stację Jedenastą - pierwszy odcinek i restrospekcje mają ten klimat. No i pierwszy sezon Fear The Walking Dead
  • Odpowiedz
  • 1
@bachuxd: oglądałem i to dobry przykład. Pamiętam pierwsze sezony i ta wzmianki o nadchodzącej zimie. To że coś czai się za murem przed czym uciekają nawet dzicy. Właśnie o taki klimat mi chodzi.
  • Odpowiedz