Wpis z mikrobloga

Eh Mireczki dajcie plusa na pocieszenie, właśnie wróciłem od urologa z diagnozą - guz w lewym jądrze () 29 lvl i takie cuda u mnie... jutro do szpitala na resztę badań czy nie ma przerzutów :( z tego co lekarz powiedział, to na szczęście wcześnie wykryty, więc jednak akcja #movember bardzo przydatna! Mówił, ze chyba się zwolniło miejsce na zabieg i jak dobrze pójdzie to już w piątek mi je wytną.

ehh kurde faja, jakieś to wszystko takie nie wiem

#nowotwory #zalesie #niebieskiepaski #rakjadra
  • 13
@Carlos4: Jak wcześnie wykryty to może nawet bez chemii się obejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja miałem raka jądra w wieku 25 czy 26 lat, nawet z przerzutami (faza IIIB) więc chemia była grana. Teraz mam 30 i jest git ( ͡ ͜ʖ ͡)

ps. "Bomby" żadnej nie będzie, bo wycięcie jednego jądra praktycznie nic nie zmienia w podaży testosteronu, libido itd
@Carlos4: Daj znać jak badania krwi. Ja jestem świeżo po tym, wcześnie wykryty nasieniak, który wyszedł przy rutynowych badaniach. Jestem przed podaniem karboplatyny, na którą się zdecydowałem żeby ograniczyć ryzyko wznowy. Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało pisz.
@Carlos4: Zrobiłem osobny wpis, jedynie twarde jądro i delikatnie powiększone względem drugiego. Objawów żadnych. Przed ostatnim badaniem PET bolały mnie także plecy i coś po lewej stronie jamy brzusznej. Wynik był dobry i nagle przestało, więc pewnie też sobie niektóre rzecz zrzucisz na karb tego. Możesz też poprosić lekarza o jakieś leki wyciszające, na pewno pomogą jak zostaniesz z myślami przed snem.
W szpitalu zarejestrowałem się w poniedziałek, w piątek miałem
@PanSzuchal: @Pietrassimo
Już po wycięciu lewego jądra. Ekspresowo się potoczyło, w środę wieczór diagnoza, czwartek 13 szpital i badania i miałem szczęście bo miejsce na piątek się zwolniło i już o 9 rano byłem po zabiegu. Tomografia z kontrastem i reszta badań nie wykazała żadnych przerzutów, co mnie bardzo cieszy, teraz tylko czekać aż zbadają same wycięte jądro. Znieczulenie w kręgosłup, puściło niedawno i rana boli pomimo środków przeciwbólowych hehe, długo
@Carlos4: U mnie przez pierwsze dni był duży problem ze wstawaniem z pozycji leżącej, czasami miałem wrażenie jakby szwy zaraz miały puścić xD. Ale ból stopniowo ustępuje, ja chyba w ogóle nie brałem żadnych leków przeciwbólowych po wyjściu ze szpitala. Operację miałem z 5 lat temu, więc już nie pamiętam dokładnie, ale wiem że chyba po tygodniu czy dwóch wróciłem do pracy i dawałem radę. Po ok 3 tygodniach już było