Wpis z mikrobloga

#skutery #mechanika

Mam od jakiegoś czasu problemy ze zbiorniczkiem na olej do silnika (2t), a to się wężyk przetnie a to zapcha etc.

Tym razem kapie mi olej ale spod jakiejś obudowy, z wężyka, nie wiem jak się tam dostac ale to 100% olej bez paliwa kapie.

Mógłbym po prostu olać ten zbiornik i samemu robić miesanke do baku czy aby to zrobić muszę zbiorniczek na olej odłączyć zaślepić etc?
  • 12
@erdetmxt: kolego jeszcze tylko jedno pytanie, czyli wężyk oleju do silnika jest po prostu bezpośrednio połączony z gaźnikiem? i to gaźnik wytwarza ciśnienie ssanie czy jak to się tam nazywa, i olej po prostu miesza się z benzyną w gaźniku? czy jeszcze jest po drodze jakiś dozownik?

wiem ze to banał ale chcę wiedzieć na 100% bo sie dopiero uczę
@erdetmxt: właśnie też myślę że musi być, ale nie ma, może poprzedni właściciel wywalił czy co.... w każdym bądź razie działało wszystko do tej pory bez dozownika. Dzisiaj poskładałem wszystko czyli wężyk i zbiorniczek na olej ale dozownika nie było a mam go 3 lata.

Keeway Focus 2t 50cm 2006r.
tam jest z tego co widzę normalna pompka oleju napędzana bezpośrednio z silnika


@erdetmxt: czyli u mnie jest ok? po prostu idzie wężyk ze zbiorniczka do gaźnika. Inna sprawa że nie wiem czy coś z tym robić teraz, gdybym lał do zbiornika bezpośrednio Pb z olejem to zawsze jest pewniejsze.

Już kiedyś miałem problemy ze smarowaniem, przytarł się silnik, teraz wiem dlaczego takk się działo.

Ty co byś zrobił? zostawił jak
@erdetmxt: generalnie dzisiaj wywalam wężyk z gaźnika, zaślepiam króciec i sam bedę dla świętego spokoju robił mieszankę. Trochę więcej kłopoty ale za to święty spokój

Dzięki kolego za posty i rady pozdrawiam.