Wpis z mikrobloga

Szukam motocykla - główne wymagania: żeby palił mało, ale nie zamulał, w miarę młodego, nie za miliony i przede wszystkim żebym się na nim mieścił (mam 200cm wzrostu). Oglądałem właśnie Benelli Imperiale 400 i Benelli TRK251 - który wybrać? Może ktoś ma Benelli Imperiale 400? #motocykle #duzypan
Pobierz TheMarian - Szukam motocykla - główne wymagania: żeby palił mało, ale nie zamulał, w ...
źródło: comment_1673888223RSzERc9pyZO14bEMYdvKsi.jpg
  • 85
@TheMarian
Zobacz sobie Hondę CBF 600 albo 1000.
W tym budżecie zmieścisz się ze spokojem
Jesteś duży i stety albo niestety potrzebujesz dużego motocykla. Duży i wygodny. Bardzo fajny do miasta jak i poza miasto
Poczytaj, popatrz jak chwałą no i mega polecam.
@TheMarian: Wejdź sobie na fb na grupę benelli trk 502 polska i poszukaj tam jakiegoś 3-4 letniego. Ludzie tam sprzedają po 20k motocykle z nalotem po 10kkm. Chyba że nie masz prawka na kat A to wtedy lepiej wyglądasz na pierwszym. A masz foto jak na trk 251 wyglądasz?
takie słabe motocykle (poniżej 500cc) to kiepski pomysł, chyba że szukasz wysilonego osiołka na którym będziesz pomykał jak don kichote po iberii.
Na motocyklu 500cc w 2 osoby 2x70kg dość ciężko się jeździ

przymierz sobie transalpy w salonie używanych + motocykle (wysokość zawieszenia, siedzenia) zwykle można regulować do pewnego stopnia
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/honda/transalp

no i oczywiście jakbyś był nadziany to dla takich dużych chłopów jest africa twin

eventualnie zmodyfikowany vstrom 1000cc
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/suzuki/dl?search%5Bfilter_float_engine_capacity%3Afrom%5D=750&search%5Badvanced_search_expanded%5D=true

@TheMarian:
@TheMarian: Kupujesz zabawkę i kierujesz się pragmatyzmem w stylu mało pali, wyhoduj troche jaj xD Nie oszukuj się tym motocyklem będziesz jeździł co najwyżej w sobotę i niedziele jak stara pozwoli. Pojeździsz rocznie nie więcej niż 2-3k kilometrów. Za 20k masz już fajne motocykle jak używany mt-07 albo xsr nie kupuj tego chińskiego gówna na którym wyglądasz komicznie.
@TheMarian: I jeszcze jedna rada, nie oszczędzaj na gearze motocyklowym. Koszt dobrego sprzętu podstawowego, jak kask buty kurtka wraz ze spodniami rekawice to około 7k zloty. Dodatkowo musisz mieć sprzęt na każde warunki pogodowe jeżeli planujesz nie jeździć tylko w niedziele. Dobre buty uratował mi już skóre podczas kursu na prawko kiedy stelarz ochronny przygniótł mi nogę. Bym składał piszczel jak puzle. To nie jest tania zabawa. Dodatkowo jest bardzo niebezpieczna.
@TheMarian mam 191 cm i mam imperiale 400. Nie jest to demon prędkości ale mam porównanie do bmw k100 więc jest różnica ( ) fajny motocykl w mieście daje radę
Ma też być imperiale 500 ale nie wiem czy już wyszedł.