Wpis z mikrobloga

Jak się utrzyma dłużej będziemy mieli gruby problem z żywnością.


@Darth_Gohan: wpadłem w niedzielę na targpiast po jajka i zapowiadanych grubych podwyżek po nowym roku jeszcze nie widać ale jajcarze mówią że ponoć w UK i US jest gruby problem z jajkami i jak producenci zwietrzą hajs to nam #!$%@? cenę nie z powodu kosztu prądu, gazu czy pasz ale z braku dostępności na rynku krajowym.
@SayNoToPrzegryw: XD napisałem coś o zarazkach?

Chcesz mi powiedzieć, że jak natura się obudzi ze snu i rośliny zaczną swój cykl życia to takie -10 czy -15 w nocy przez kilka dni nic im nie zrobi? Mało już miałeś akcji, że jak przychodził przymrozek w złym momencie to część gatunków i ich odmian dostawała mocno po dupie i bylo pikachu.jpg czemu jest tego tak mało dostępne i ceny są z kosmosu?
@Darth_Gohan: Właśnie! Dlatego zima, ani mróz nie jest w ogóle potrzebna dla klimatu i gdyby minimalna możliwa u nas to było przyjmijmy 5 na plusie bez jakiegokolwiek mrozu to by było dla naszego klimatu i przyrody najlepsze, co może być
@SayNoToPrzegryw: No tak będzie bardzo dobrze bo to będzie oznaczało, że 1000 km na południe ciężko żyć w temperaturach latem xD
O tym jak będzie jeszcze niżej to chyba nie warto wspominać.

No, ale > Właśnie! Dlatego zima, ani mróz nie jest w ogóle potrzebna dla klimatu i gdyby minimalna możliwa u nas to było przyjmijmy 5 na plusie bez jakiegokolwiek mrozu to by było dla naszego klimatu i przyrody najlepsze,
@Darth_Gohan: No, bo południe Europy to są tereny rodem z mad maxa bez ludzi, bo nie ma tam zimy i przez to jest brak jakiegokolwiek życia, a latem temperatury przekraczają tam przerażajace dla życia 1000°C i promiec słońca zabija wszystko na swojej drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ehh… wykopki, wykopki. Kiedy wy się nauczycie, że 30°C
@SayNoToPrzegryw: No tak bo w zeszłym oku ci nieprzystosowani do temperatury Hiszpanie czy Włosi umierali częściej niż zwykle bo temperatura była znacznie wyższa niż kiedyś. Poza tym przecież 35 stopniu w cieniu to normalna temperatura xD To nie znaczy, że w słońcu jest sporo więcej. A jak się jeszcze nagrzeje to jest faktycznie temperatura dla życia xD

Przecież rośliny przystosowane do życia w jednej strefie klimatycznej na pewno sobie dadzą radę
@Darth_Gohan: Byłem w Hiszpanii zeszłym roku na 2 tyg jak był około 40°C przez to że sucho było, to temperatura odczuwalna luz była. Migracje roślin naturalna rzecz nasze niepotrzebne Sosny i te inne gówna emigrować będą na północ, a południowe rośliny do nas będą przychodziły i tyle z tego będzie o co tyle krzyku, do tego jak deszcz będzie padać to będzie Wilgotna Gleba i opady wystarczające dla roślin.
Przecież rośliny przystosowane do życia w jednej strefie klimatycznej na pewno sobie dadzą radę żyć od razu w drugiej


@Darth_Gohan: to jest chyba najgłupszy argument ze wszystkich w tej całej panice, że nie będzie co jeść. To na południu Europy niczego nie uprawiają? To na wschodzie Ukrainy nie mamy klimatu kontynentalnego, gdzie gorące powietrze miesza się z mroźnym? Zmiany klimatu postępują szybko, ale nie na tyle szybko, żeby rolnik nie dał
@Ogau a uprawiają chyba jednak trochę inne odmiany niz u nas. Nie wiem no u nas to chyba oliwek nie mamy co nie?

Noo fajnie że zwiększa się opady. Będzie jeszcze więcej powodzi xd
Noo fajnie że zwiększa się opady. Będzie jeszcze więcej powodzi xd


@Darth_Gohan: nie będzie. Zwiększenie opadów prognozowane jest głównie w miesiącach, gdy są one najmniejsze.

uprawiają chyba jednak trochę inne odmiany niz u nas.


@Darth_Gohan: to przejdziemy na inne, jak klimat się zmieni. Rośliny uprawiane są w Europie od Grecji po Skandynawię. Nasze szczęście, że leżymy pośrodku i łatwo będzie zasiać inne odmiany.

Nie wiem no u nas to chyba
@Ogau No z tym nie dożyjemy to bym nie był pewny. Są wyliczenia które pokazuja, że w którymś momencie może być spore przyspieszenie tego procesu i jak długo pożyjesz możesz się załapać jeszcze na spore anomalie.

Co do opadów. Też widziałem wyliczenia ktorr twierdziły że średnia pójdzie w górę, ale opady będą miały raczej charakter gwałtowny co jednak potrafi sprawić problem.

Już się przesiadamy na odmiany, ale nie znam takich które wytrzymają
No z tym nie dożyjemy to bym nie był pewny


@Darth_Gohan: obecnie oliwki najdalej są uprawiane na północy Włoch. 100 km od Monako już im za zimno. Jestem pewny, że nie dożyjemy, a chciałbym bardzo. Oliwki, pomidory i oliwa z oliwek i mam śniadania gotowe do końca życia prosto z ogródka ( ͡° ͜ʖ ͡°)