Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to w końcu jest z tym czasem pracy w audycie w #big4? Srogie nadgodziny cały rok, czy tylko ten cały sezon? Praca tam bardzo przyspieszyłaby osiągnięcie mojego celu zawodowego, ale sie zastanawiam czy warto bo jesli mialbym mieć teraz 3 lata wyjęte z życiorysu to chyba jednak lepiej zostać w obecnej pracy w której pracuję 7.5h i ani sekundy dłużej i która też pozwoli mi osiągnąć mój cel ale w powiedzmy 6-7 lat a nie 3 xD
#korposwiat #audyt

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c507da01f4c80d1901bdd0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy co dla Ciebie lepsze - czy spokój i czas pracy w obecnej pracy czy trampolina do kariery. Nadgodziny na pewno zdarzają się cały rok, sezony to na pewno okresy, gdzie nie będziesz miał czasu myśleć o czymś innym niż praca, zwłaszcza na stanowiskach asystenckich
@AnonimoweMirkoWyznania: pracowałam w jednej firmie z Big4 i faktycznie nie ma się życia w sezonie, a poza to zależy gdzie Cię przydzielą. Bywają projekty bardziej i mniej wymagające, ale o ile w sezonie raczej oczekuje się od Ciebie brania nadgodzin (ja często pracowałam po 12-14 h dziennie), o tyle poza sezonem to już są ewentualne pojedyncze przypadki, kiedy te nadgodziny są potrzebne. Bywa czasem tak, że nie bardzo mają co Ci
GrubaSamica: Big4 emplojer here (+7 lat expa). To zależy czego oczekujesz. W big4 masz coroczną walidacją i w 99% przypadków co roku dostajesz awans. Po 7 latach niemalże pewne jest, że będziesz menago, i łatwo będzie zmienić Ci robotę na Finance Managera / CFO (w mniejszej Spółce) w innej firmie.

Natomiast patrząc z perspektywy osób z którymi studiowałem, to większość albo utknęła w pracach których zaczynali np. zaczynali jako praktykant w