Wpis z mikrobloga

Mazin i Druckmann znowu to zrobili ale na serio, bez ironii - bardzo dobry pierwszy odcinek a patrząc po recenzjach i zachwytach to tak będzie wyglądał cały sezon.
Nie będzie lepszej laurki na dziesiątą rocznicę premiery The Last of Us niż ten serial, miło zobaczyć porządną i przy okazji wierną adaptację gry bo jak wiadomo większość mariaży gier z kinem czy telewizją było raczej rozczarowaniem - oby God of War od Amazonu i Horizon od Netflixa również były tak udane, no albo chociaż w połowie.
#gry #seriale #playstation #thelastofus #hbogo #hbomax #ps5 #ps4
Pobierz janushek - Mazin i Druckmann znowu to zrobili ale na serio, bez ironii - bardzo dobry...
źródło: comment_1673849703kgckyjz0K2xuHEaMSjUMg1.jpg
  • 67
@janushek: ja chyba poczekam z ogladaniem serialu do marca, az gra wyjdzie na PC i w koncu bede mogl w nią zagrać. Dopiero po ograniu obejrze serial, tylko po to, zeby sobie nie spojlerowac. Przez 10 lat specjalnie nic nieczytalem na temat tej gry, nie oglądałem gameplayów itp,bo wierzyłem, ze w koncu będzie mi dane zagrać w to samemu. Czekam z niecierpliwością na 3 marca :)
@resuf: meme z GoT, gdzie na 8 sezonów 4 były dobre, lol

W GoW wkład będzie miało PlayStation i Santa Monica Studios, scenarzyści i producenci też są chyba z oryginału a Pierścienie Władzy robiło dwóch jakichś pseudofanów bez doświadczenia, to że Amazon zmarnował jeden serial nie oznacza że każdy będzie #!$%@?
Ogólnie to jestem przeciwnikiem robienia absolutnie wiernych adaptacji. To co dziala w grze niekoniecznie działa w filmie czy serialu. Pozatym czy jest sens znowu zobaczyć to samo? Ja bardzo chciałbym aby ta historia była choć delikatnie zmieniona albo rozbudowała inne wątki. Oczywiście z zachowaniem logiki postaci, świata i glownego wątku.
Last of us to generalnie Shrek 1 albo lepszy przykład - czysta gra z Cindy Crawford z lat 90, gdzie mamy w filmie drogi przetransportować z A do B, na początku się nie lubimy potem przyjaciele (no chyba, że joel ruchał po kątach ellie, ale aż tak nie znam się na tym uniwersum). Mówiąc typowo o grze to dodajmy do tego arena tpsa gdzie przemieszczamy się od killing roomu do killing roomu
Myślę że Netflix nawet adaptacje gier Telltale Studios jak Wolf among Us by mogli #!$%@?ć, mimo że to jest własnie interaktywny film :D ( tak wiem że gra jest na podstawie komiksu).