Wpis z mikrobloga

Mazin i Druckmann znowu to zrobili ale na serio, bez ironii - bardzo dobry pierwszy odcinek a patrząc po recenzjach i zachwytach to tak będzie wyglądał cały sezon.
Nie będzie lepszej laurki na dziesiątą rocznicę premiery The Last of Us niż ten serial, miło zobaczyć porządną i przy okazji wierną adaptację gry bo jak wiadomo większość mariaży gier z kinem czy telewizją było raczej rozczarowaniem - oby God of War od Amazonu i Horizon od Netflixa również były tak udane, no albo chociaż w połowie.
#gry #seriale #playstation #thelastofus #hbogo #hbomax #ps5 #ps4
janushek - Mazin i Druckmann znowu to zrobili ale na serio, bez ironii - bardzo dobry...

źródło: comment_1673849703kgckyjz0K2xuHEaMSjUMg1.jpg

Pobierz
  • 67
@janushek: Chodzi mi bardziej o formę podania fabuły, nie o długość. Wydaje mi się że TLoU dość łatwo przetłumaczyć na formę filmową. Nie jest to Doom, czy Tomb Raider, gdzie nie ma za bardzo z czego robić filmu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no mówię ci stary, literalnie film


@janushek: ale @Zeugma ma racje. Wystarczy wywalić sekwencje skradankowe/walki i jest 1:1 materiał na gotowy film. To że te sekwencje są porozwlekane nic nie zmienia.

Przy czym dużo z tego czasu gameplayu to "idź do przodu i słuchaj dialogu między postaciami".
@Zeugma: e nie no, z nowych tomb raiderow akurat film bys zmontowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale ciekawy jestem np god of war, bo imo to fabularnie podobnie jak TLoU jest do przelozenia, tylko pod innym szyldem powstaje xD
@Zeugma: no że historię łatwiej przełożyć to prawda ale ogólnie to gadanie że gra jest filmem bo ma bardziej rozbudowaną cutscenkę niż stanie i machanie łapami w Gothicu jest już męczące a sporo ludzi tak uważa, to nie była żadna #!$%@? żeby nie było

I uważam że dzisiaj jest możliwa ekranizacja większości gier jeśli będzie to robił ktoś na poważnie a nie jako łatwy hajs i odcięcie kuponu.

@krizis: z
@janushek: No muszę przyznać że 1 odcinek oglądało mi się bardzo fajnie. I mówię to jako zagorzały krytyk drugiej części gry i decyzji które w niej podjął Druckmann. Bardzo fajnie w serialu rozbudowali historię, sceneria, kostiumy, charakteryzacje znakomite i nawet te zmiany względem oryginału mi jakoś nie przeszkadzały, chociaż nie wiem dlaczego zdecydowano się cofnąć akcję o 10 lat. No i dobór aktorów, Ellie mimo że jest grana fajnie to jednak
no mówię ci stary, literalnie film


@janushek: Tylko że tutaj ma dużo racji, ja trochę pograłem w gierkę a resztę (Part 1 i Part 2) obejrzałem na YT w takiej pociętej formie jak film i serio, oglądało się świetnie. Jedyna gra którą obejrzałem w ten sposób.
Krs90 - > no mówię ci stary, literalnie film

@janushek: Tylko że tutaj ma dużo rac...
@krizis: Myślałem raczej o tych starych Tomb Raiderach, od nowego rebootu się odbiłem, więc nie mam zdania. Na pewno gry AAA są bardziej "cinematic" niż były kiedyś, łatwiej to przekuć na scenariusz filmu. Czy to dobrze, to już inna kwestia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no mówię ci stary, literalnie film


@janushek: No przecież sama fota pokazuje, że cutscenki to 90 minut. Dodaj do tego 1/3 gameplayu i robi się 6-7h czyli jeden sezon serialu ¯\_(ツ)_/¯
ogólnie to gadanie że gra jest filmem bo ma bardziej rozbudowaną cutscenkę niż stanie


@janushek: No to, że to jest gotowy film to oczywista przesada. Nikt kto kiedykolwiek czegoś nie stworzył tak nie myśli - to raczej taka parabola. Natomiast same cutscenki są zwykle reżyserowane jak normalne sceny filmowe (a przynajmniej dają punkt odniesienia jak coś mogłoby potencjalnie wyglądać). Tak samo jak komiksy się dość dobrze ekranizuje, bo komiks to w