Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem z przyjaciółmi schronisko dla psów, żeby dać im trochę radości. Bardzo przypadł mi do gustu jeden pies, bo jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, to czuje, że mnie wybrał.
Zwierze jest energiczne, to młody owczarek i widać, że trzeba będzie się z nim sporo bawić, a ja nie chciałbym podejmować decyzji emocjami.
Mam pytanie do właścicieli psów.
Ile czasu średnio poświęca się młodym pieskom? Jak wyglądają koszty utrzymania zwierzaka?
Zależy mi na opiniach właścicieli, bo nie chciałbym podejmować decyzji impulsywnie, jedynie przez miłą atmosferę ze zwierzakiem. Wiem, że to też obowiązki, a wolnego czasu, niestety nie mam zbyt wiele.
#pies #psy #zwierzeta
  • 14
@Matula11: Jak nie masz za dużo wolnego czasu to raczej sobie psiaka odpuść. Lepsze będzie, jak jako wolontariusz pomaszerujesz w wolnym czasie do schronu i weźmiesz psiaka na spacer.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Matula11: mam młodego aktywnego psa i rzadko robię więcej niż godzinny spacer. Plus takie dwa krótsze oczywiście. Ma za to sporo treningów, gdzie dużo pracuje nie tylko ciałem, ale głową i one potrafią go dużo bardziej zmęczyć niż 3 h spacer.
Uważam że owczarkowate psy nie potrzebują robić nie wiadomo ilu kilometrów dziennie, bardziej potrzebują jakieś pracy z człowiekiem i wyzwania. I nie musi być koniecznie jakiś nie wiadomo jaki super
@Matula11: Nie znam się na tak dużych psach, ale jest tylko jedno pytanie, bez względu na wielkosć psa, które powinieneś zadać sam sobie - czy w ogóle jesteś gotowy poświęcić swój wolny czas przez najbliższe 14lat? Reszta jest dużo mniejszym problemem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matula11: a koszt utrzymania to karma przyzwoita to od ok 15 zł kg obecnie. Jak coś w typie ONka to będzie żarło ok 330 g dziennie. Na kleszcze co 5 tyg ok 40 zł simparica. Odrobaczenia dość tanie ok 20 zł co 3 miesiące. Wścieklizną jakoś ponad 100 raz w roku. Fajnie robić jakieś podstawowe badania krwii co jakiś czas i takie usg jamy brzusznej raz w roku. Jak pies choruje
@mikaliq: nie proponuj tych #!$%@? klatek, bo 80% ludzi nie daje psom takiej aktywności jak ty i przez takie betony większość psów w klatkach ma tryb życia:
- rano spacer 10 min
- klatka na 9-10 godzin
- spacer 10 min
- 15 minut zabawy, jedzenia, lezenie na sofie
- spacer 20 min
- spanie/klatka

i rano od nowa
Kierwa, na grupach psich/tiktoku wystarczy poczytać jak ludzie się chwalą takim trybem
I.....o - @mikaliq: nie proponuj tych #!$%@? klatek, bo 80% ludzi nie daje psom takie...

źródło: comment_1673832319TEMZq7gSsmqUjBshPek041.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Invisiblinio: klatka to dla mnie must have w przypadku młodych aktywnych psów i czasem w przypadku lęku separacyjnego. Zawsze będę ją polecać, bo dzięki niej mam psa bez lęku separacyjnego oraz młodego pobudliwego psa który w domu z automatu idzie spać i sam najczęściej wybiera otwartą klatkę mimo kanapy, łóżka, legowiska, dywanu. W sieci jest pełno informacji jak ją wprowadzić, po co ona jest i dlaczego. Nie wiem po co przywoływać
@mikaliq: Ja przywołuję standard wśród "psiarzy", Ty przywołujesz rzadkość. To nie clickbajty tylko wielkie społeczności z wieloma komentarzami z własnych doświadczeń/chwalenia się niedbaniem o psa. O takich osobach jak ty w zeszłym roku może czytałam, oglądałam z 8 filmikow/tekstów, a trudno zliczyć ile razy np. ktoś na vlogu sprowadzał szczeniaka do domu, jebut do klatki, pies sparaliżowany i nieruchomy, a rodzinka "o, udało się wprowadzić, super", a później w odpowiedziach na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Invisiblinio: ja tam nie znam takiego standardu i dlaczego to ma być niby standard? Bo ma dużo laików na tiktoku?? xD Tik toki i inne social media na tym polegają że każde środowisko się tapala w swoim gronie i rzadko jest pole na dyskusję. I będzie tak na każdy "kontrowersyjny" temat. Czy obroży elektrycznych, czy żywienia, czy podejścia że każdy pieskek z każdym się powinien witać. Po co siedzieć w takim
Bo ja sobie bez tego nie wyobrażam wprowadzenia psa


@mikaliq: na tym powinien się kończyć pomysł o wzięciu psa u większości z was, leniwych egocentryków.

To o czym napisałaś z pakowaniem psa do klatki bez oswajania, uczenia - patologia. Masz mentalność wsiura, który dla wygody trzyma psa na łańcuchu zamiast poświęcić kilka pierwszych miesięcy na wlaściwą opiekę. Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nie. Możesz sobie kpić, że niby
To o czym napisałaś z pakowaniem psa do klatki bez oswajania, uczenia - patologia. Masz mentalność wsiura, który dla wygody trzyma psa na łańcuchu zamiast poświęcić kilka pierwszych miesięcy na wlaściwą opiekę.


@Invisiblinio: dokładnie, klatka to paskudniejsza wersja psa trzymanego "za dnia na łańcuchu i spuszczonego na noc". Niestety obrosła etosem internetowych behawiorystów, którzy porobili psiarzom w głowach bagno.
@Matula11: mam owczarka, starego i leniwego.
Jak jadl sucha karme, to schodzilo 500-700g dziennie żarcia, ale teraz jest na gotowanym mięsie, bo ma alergię (bardzo popularne u owczarków) i jada około kg mięsa dziennie + warzywa + suple.
Co do aktywności - 3h dziennie to takie minimum - albo spacery, albo jakieś treningi. Owczarek musi mieć duuuużo ruchu (spacer!) ze względu na podatność na choroby stawow, więc tutaj trzeba uważać. Jak