Wpis z mikrobloga

jak wygląda kupno motocykla (strzelam że tak samo jak auta) który jest dopiero do rejestracji w Polsce? Jest jakieś większe ryzyko, dlaczego sprzedający tego nie robią (podatki, ubezpieczenie)? Mogę wrócić na kołach do domu?

rozglądam się za hondą cbf 1000 od 2010 rocznika ale ceny #!$%@?, trochę mało prywatnych i siłą rzeczy muszę rozglądać się też za tymi od handlarzy

#motocykle #auta #motoryzacja
  • 11
ceny #!$%@?,


@oreze: > muszę rozglądać się też za tymi od handlarzy

@oreze: Zastanów się, czy stać cię w ogóle na ten motocykl i może zacznij szukać starszej, troszkę tańszej wersji. Jeśli nie stać Cię na te sztuki zadbane i "musisz" szukać u handlarzy, to znaczy, że bardzo prosisz się o #!$%@? na minę finansową i obstawiam, że finalnie kupisz szrot, który wyjdzie Cię więcej, niż ten z normalnego przedziału
@Zielony34: nie powiedziałem że mnie nie stać, i tak sporo zwiększyłem sobie limit jaki jestem gotowy zapłacić, chciałem kupić coś porządniejszego bo wiem że będę na nim jeździl bardzo dlugo ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale wiadomo, prywatne najpierw, w końcu coś ciekawego się trafi
@oreze: Odpuść handlarzy, serio. Warto czasem wziąć coś wizualnie gorszego, ale ze sprawdzoną historią. Ja na ten przykład mam CBF600 PC38, która wizualnie jest mocno średnia, bo przez parę rąk przeszła i parkingówki widać. Ale jest to krajówka z w miarę potwierdzoną historią i po rozebraniu całkowitym, okazało się, że nic nie było przy niej dłubane. Full oridżinal. W dniu zakupu 55k potwierdzonego przebiegu. W środku silnik czyściutki, nie było nigdzie
@oreze: Weź PC38, serio. Wiem, że 600 mocy ma mało i jest to nudny motocykl, ale te 4 garki robią robotę. Ja #!$%@? w dwie osoby + 56L kufer i 60L sakwy. Daje radę nawet w górskich serpentynach.
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: Dokładnie tak, jak mówi @Zielony34 - najpierw szukaj na forach i grupach, wrzuć na nich posty, że szukasz konkretnego modelu. Może ktoś dojdzie do wniosku "a może i sprzedam swój motocykl". Popytaj znajomych - znalazłem w taki sposób motocykl dla kolegi - świetną fz6 s2 nie dość, że w stanie bdb, to jeszcze w dobrej cenie. Nigdy nie była nigdzie wystawiona. Później szukaj na portalach - olx, marketplace, allegro, otomoto
dobre motocykle w normalnej cenie i to nie mówię wcale o okazjach cenowych, a o sprawnych ładnych motocyklach w średnim zakresie cenowym - znikają w ciągu 30 minut od dodania ogłoszenia.


@TYLKOjazda_Testy_Nowosci_Porady: Dokładnie. Najlepiej mieć hajs w ręcę i możliwość wzięcia urlopu na telefon. Pojawia się ogłoszenie, dzwonisz i jedziesz z hajsem. Ja swoją znalazłem przypadkowo o chyba 7 rano przeglądając OLX, wystawiona w nocy. Żeby było śmieszniej, to w ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oreze: Pewnie umowa zamiast być z faktycznym sprzedający będzie na Hansa z Niemiec, który może nawet nie istnieć, jak się okaże, że trafiłeś składaka co ramę albo silnik ma, któryś z kolei to szukaj wiatru w polu. Na kołach na legalu nie wrócisz, tak robią to głównie w ramach omijania podatków no i problemów z kupującym po fakcie.