Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 129
Jak robię kawę i dolewam mleka, to lubię mieszać bardzo powoli i patrzeć jak mleko miesza się z kawą. Wygląda to jak symulacja chmur na gazowym gigancie, tylko w małej skali. Ogólnie to procesy wyglądają na bardzo podobne. Ciekaw jestem czy tylko ja tak na to patrzę. xd
#kawa #planety #fizyka #kosmos
Borealny - Jak robię kawę i dolewam mleka, to lubię mieszać bardzo powoli i patrzeć j...

źródło: comment_1673798111C0ELTbYxyjFn1z66cksMvP.jpg

Pobierz
  • 24
@Borealny: jak robię kawę to jestem w takim stanie że obserwacja mieszania się kawy i mleka jest bardzo daleko na liście rzeczy na które mam aktualnie ochotę... Względne utrzymanie pionu zwykle jest na pierwszym miejscu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Borealny: a to przyjrzę się jak będę następnym razem kombinował... ale coś kojarzę że jak bywałem mniej nie do życia o poranku to nawet zerkałem co się tam dzieje w kubku ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kureci_paratko: też miałem fazę na bawarkę, ale to z sześć lat temu. Dawno w sumie nie piłem, ale to trzeba mieć odpowiedni nastrój i smak na to. Mam wrażenie że z wiekiem spada mi tolerancja na laktozę, choć jakichś bardzo nieprzyjemnych skutków to na razie nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Borealny: masz rację, z wiekiem spada. Ja akurat od młodych lat miałem problemy po wypiciu większych ilości mleka (0.5L-1L) i zrezygnowałem z niego całkowicie. Jak przestałem używać cukier, a jeszcze piłem/używałem mleko, to pijąc przykładowo kawę, wystarczało mi dodać mleka by ją osłodzić. Po całkowitym odstawieniu cukru mléko było dla mnie słodkie.
Próbowałem kilka razy kakao na wodzie, ale tego pić nie idzie :/
@severh: Za wcześnie w takim razie pijesz kawę :) Zamiast tego spróbuj wyjśc na balkon i naświetlić sie troche swiatlem widzialnym, nawet jak jest pochmurno. Badania wykazuja ze ma to decydujacy wplyw na to jak funkcjonujesz podczas dnia i jak bedziesz spal nastepnej nocy. Pierwsza kawe powinno się pic nie wczesniej niz 2-3h po przebudzeniu.
@Coffesue: spoko.. jutro przetestują patent z kawusią z opóźnieniem. Tzn czasem i tak ja piję później ale tym razem spróbuję zrobić z tego coś kwazidoświadczalnego ;)
@Borealny ja lubię jeszcze oglądać jak przyciągają się bąbelki piany na powierzchni kawy. Wyobrażam sobie że podobny proces tylko w większej skali rządzi ruchami galaktyk w kosmosie.