Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
O co tutaj moze chodzic ? Mianowicie gdy odpalam samochod i wlaczam radio to radio niby sie wlacza ale zaczyna grac dopiero po jakims czasie, a w miedzyczasie wyswietla sie napis "searching" i znika a radio nadal dziala tylko nie ma dzwieku. Dodam ze nie zawsze sie tak dzieje (zauwazylem ze dzieje sie to gdy np. samochod nie jest uzywany dluzszy czasu)
#honda #radio #informatyka #mechanikasamochodowa #mechanik #samochod #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@Adameks51: widzę pacjent Civic VII gen. To radio jest oryginalne. Miałem kiedyś podobnie, ale akurat nie w Hondzie, ale też zanikał mi dźwięk, okazało się, że w kostce głośników w drzwiach przetarł się kabel i robił zwarcie do masy i radio awaryjnie się "blokowało". Jeżeli masz układ nawiewów tak, jak tutaj(czyli w pionie), a nie w poziomie to możesz spróbować zdemontować konsolę środkową i sprawdzić wszystkie przewody idące do radia(bo jak
@FoxX21: znaczy mi nie zanika dźwięk w takim sensie, że np. prowadzę i nagle przestaje grać. To jest właśnie dziwne sytuacja z wczoraj: Rano odpalam auto, radio włączone i cisza, dobra dojechałem do sklepu, zaparkowałem na parkingu wyłączyłem samochód, wróciłem, odpalam *cyk* radio gra!, wracam do domu, parkuje, wyłączam auto, później wieczór, odpalam auto i co? cisza, jadę do sklepu, dojeżdzam na parking i co? radio nagle zaczyna grać XD, później
@FoxX21: dobra znalazłem rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy walnąć z pięści radio i zaczyna magicznie grać. Wyszukiwanie informacji drogowych mam wyłączone. Ale sposób, który wymieniłem wyżej działa, więc ( ͡º ͜ʖ͡º)
@trzaichlac69: @FoxX21 @ZikMiak już wszystko wiem kochani, dlaczego uderzenie radia sprawia, że zaczyna magicznie grać? Wydaje mi się, że coś w samochodzie "nie łączy" się z radiem może kabel, może coś innego i uderzenie radia sprawia że dźwięk się pojawia i znika. Dzięki wszystkim za pomoc. A co zamierzam w związku z tym ? W sumie nic, i tak planuje kupić nowe radio heh.
@Adameks51: patrząc na wiek samochodu i radia to mogą to być zimne luty, może potencjometr już chcieć czyszczenia. ogólnie kupno nowego radia to dopiero początek w VII gen. ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wyjęcie starego wiąże się z demontażem całej konsoli środkowej więc jest trochę zabawy :) jak coś potrzebujesz z VII gen. to pisz śmiało