Wpis z mikrobloga

@niebadzogrem: moim zdaniem byłoby drożej, bez ocieplenia ciezko będzie nagrzać dom, jak lubisz temperatury 18-20 to może jeszcze ale jakbyś chciał utrzymywać np 23 stopnie to będzie drogo, u mojego ojca podobna sytuacja to gaz kilkaset złotych miesięcznie przy lekkiej zimie i jeszcze dogrzewa w kominku
@niebadzogrem: pewnie nikt ci tu tego nie wywróży. Mogę powiedzieć jedynie na swoim przykładzie, pięć lat temu przeszedłem z węgla na gaz i finansowo wychodziło identycznie, a odszedł ten cały syf. Przy dzisiejszych cenach węgla to bym chyba nie wyrobił. Oczywiście gaz też podrożał, ale nie tak jak węgiel
@niebadzogrem: dom ocieplony fatalnie. Częściowo 5cm częściowo 10cm styro, kiepskie okna mimo, że plastiki ale stare ponad 20lat. Grzejniki i rury normalne już blaszaki i miedź rury.
Ale przy węglu też była ta sama instalacja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: https://cieplo.app/wynik/1f8oz wyliczenia chyba coś zły wyszły patrząc po kosztach xd
@Silikon: kocioł to zasypowy z 2004 roku 17kw z dmuchawa. Palę od góry orzechem ze Staszica/Ziemowita schodzi od 4 do 6 ton(6 było jak babcia żyła i mieszkała na 1 piętrze teraz piętro stoi puste i tam grzejniki chodzą minimalnie )
Czyli parter bez ogrzewania
1 piętro puste minimalnie
2 piętro żyjemy tu
Strych z podłogą ze styropianu bez
Pobierz niebadzogrem - @Silikon: https://cieplo.app/wynik/1f8oz wyliczenia chyba coś zły wysz...
źródło: comment_1673788593WwtiqN0Nsu1dNj5qBOxgKq.jpg
@niebadzogrem: koszty nigdy nie wyjadą idealnie
Gdyby zima byla taka jak 30 lat temu to spalił byś te 9t które wyszło z kalkulatora
Masz duży niezaizolowany dom. Zadna modernizacja nie ma sensu bez izolacji budynku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: czyli poki ten dom nie jest mój zostaje kupić inny piec węglowy i szukać tanio węgla xd
Bo brać kredyt na 50 czy tam 100m i ocieplać nie swój dom to średni deal.
Ciotka na pół domu ja drugie pół i średnio się dogadujemy. Po jej śmierci dom przejdzie chyba na mnie bo nie ma męża czy dzieci. To chyba wstawię kolejny węglowy a jak ona umrze to kredyt i