Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Może niepopularna opinia, ale jak najszybsze zwycięstwo Ukrainy nie leży w interesie UK, USA, a może nawet Polski(!) i całego NATO.
Dwa pierwsze kraje cynicznie dawkują sprzęt, aby Ukraina nie mogła całkowicie wypchnąć Rosjan z okupowanych terenów, ale też tego sprzętu jest na tyle dużo, że Rosjanie mają związane ręce i sensowna ofensywa nie wchodzi w grę.
Co z tego wynika? Ukraina się wykrwawia, ale Rosja też. Czym dłużej trwa wojna tym Rosja dłużej będzie odbudowywać się ekonomicznie i militarnie i tym samym nie będzie przez ten czas zagrożeniem dla państw NATO. Może władze w Londynie i Waszyngtonie liczą też na poważne wewnętrzne konflikty polityczne i/lub etniczne.

#ukraina #wojna #rosja #przemyslenia
  • 20
@uBlock_Origin: Wow naprawdę? Przecież wszyscy to mówią. Zatrzymać wojnę na Ukrainę i powoli ale dotkliwe niszczyć armie Rosjan. Nawet jakby teraz Rosjanie sobie odpuścili to potrzebują dobrych kilku lat na odbudowę. I to zakładając, że sankcje zostaną zdjęte itp.
Po drugie, wszyscy wielcy mówią o tym, że wojna skończy się negocjacjami. Więc Ukraina będzie musiała iść na jakieś ustępstwa.
Więc zakładam nawet, że USA specjalnie dawkują tak sprzęt z całym NATO
@mial85: A ty znowu swoje xD oczywiście, artykuł NATO i odzialy amerykańskie w Polsce by tylko tak sobie stały. Dlatego Amerykanie do nas przerzucają sprzęt itp.?
Jak tam? Praca znaleziona bo ja już znalazłem dwie oferty z Niemiec bez języka xD
@mial85: Oczywiście, że tak. Dlatego nie podobają mi się pomysły wchodzenia osobiście w ten konflikt i też nie podoba mi się zachowanie naszych władz. Ale z drugiej strony nie ma aktualnie żadnych przesłanek by do takiego ataku doszło. Nie są zbierane siły na granicy Białorusi itp.
Dodatkowo z ciekawości: Czemu na Polskę a nie kraje nadbałtyckie? Tak serio pytam? Przecież tam łatwiej osiągnąć sukces i postawić NATO pod ścianom.
@uBlock_Origin: Ty lepiej pomyśl jak na nasze bezpieczeństwo wpłynie sąsiedztwo ze zrujnowanym krajem pełnych ludzi ze zrytym przez wojnę beretem, przesuniętym progiem ryzyka, którzy już zabijali, z masą broni i materiałów wybuchowych, doświadczenie w obsłudze dronów...
Jak chronić granice w takich warunkach i żyć bezpiecznie. Tak słabo widzę ten interes a inwestycja tam już teraz trzeba budować infrastrukturę i etaty aby co najmniej potroić obsadę chroniącą granicę przed przemytem powojennego syfu
@rezydenttomek: nie są zbierane? Jak to nie? Cały czas przy granicy w Brześciu jest zbierany sprzęt i dostarczają ciągle nowy w dodatku wydaje mi się że dużo rzeczy nie wiemy bo nie wierzę że USA dostarczyli nam i Litwie Abramsy tak o żebyśmy mieli i to akurat teraz, a dlaczego Polskę? To bardzo proste atak na kraje bałtyckie byłby dla NATO czytelny jak na dłoni, dwa że i tak armia polska