Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
z okazji 40. urodzin, chciałem sobie zrobić prezent i wybrać się na badania lekarskie ;)
jak najlepiej sprawdzić w jakiej kondycji jest mięsień sercowy?
jakieś 20 lat temu miałem stan przedzawałowy. teraz wystarczy, że zapalę czasem papierosa (wiem, niezdrowy przykład) to czuję boleści i kłucie serca, przez parę godzin.
to mnie trochę niepokoi. opowiedziałem to lekarzowi rodzinnemu, to jedynie mnie wysłał do pokoju obok na EKG :D
widzę, że jest coś takiego jak scyntygrafia? Czy warto z tego skorzystać, czy polecacie coś innego?
#kardiologia #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3cbb001f4c80d19019451
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania Kupy się nie trzyma to co piszesz z medycznego punktu widzenia. Lekarz rodzinny też to musiał zauważyć.

Stan przedzawałowy w wieku 20 lat - potwierdzony badaniami czy tylko 'zakluło w klatce' bez typowej stenokardii i nigdzie z tym nie poszedłem?
Bo jeśli w tak młodym wieku miałeś potwierdzony stan przedzawałowy to od 20 lat powinieneś być pod ścisła opieka kardiologa i nie ruszać papierosów.

Masz 40 lat - chcesz zacząć szukać
SystematycznyPiwniczak: @Wjolka
dopiero po czasie zorientowałem się, że to był stan przedzawałowy. nie chce mówić z jakiego powodu, bo nawet anonimowo mi wstyd o tym gadać ale w każdym razie z własnej głupoty. nie, nie było to potwierdzone przez lekarza ale pamiętam, że przez wiele godzin serce waliło tak, że zwykła próba pochylania się - myślałem że serce eksploduje i rozerwie mi klatę
chyba faktycznie, najlepiej jak się przejdę do kardiologa,
@AnonimoweMirkoWyznania A skąd wiesz czy to był stan przed czy może jednak zawał? A może po prostu częstoskurcz nadkomorowy z tego co piszesz? Nie oznaczyłeś wówczas troponin, nie wykonales ekg - nie masz o niczym pewności. Mógł być zwykły przedluzajacy sie częstoskurcz, a mogłeś mieć całkowite zamknięcie naczynia z ćpania. ¯_(ツ)_/¯