Wpis z mikrobloga

@StaraJawka: No to ja wiem, ale pytam sie bo nie zanosi sie na to żeby mi sie znudziło palenie, a nie chce być potem NPC co nic nie ogarnia, i sie zastanawiam jaka jest "bezpieczna dawka" miesięczna powiedzmy
@Stworz: Nie ma reguły, bo jak ze wszystkim to cecha wybitnie osobnicza i niektórzy głupieją szybko, a inni później. Ogólnie lepiej więcej i parę razy w tygodniu niż codziennie, ale najistotniejszy jest zdrowy tryb życia, czyli aktywności fizyczna 3-4 razy w tygodniu, ogarnięta micha oraz szeroko pojęta stymulacja mózgu.
@Stworz: Najgorzej to palić od rana, bo przynajmniej ja tak lubiłem (gdzie na alko ewentualnie nachodzi mnie ochota dopiero wieczorem) i potem były dwie opcje tzn. albo dopalać non stop, aż do wieczora lub się zdrzemnąć, bo w innym wypadku pojawiała się zamuła.
@ArcyPrzegryw: Rano po zapaleniu pierwsze 2 godziny są spoko, potem już #!$%@? z grzybnią i tylko spanie wchodzi w gre. A na trzeźwo jestem przebodźcowany i też sie denerwuje, i w sumie to nie wiem co robić, dzisiaj cały dzień "normalny" chodze i czuje sie w opór źle, za dużo mam energii i jakieś takie #!$%@? sie otoczenie wydaje
@Stworz: https://nida.nih.gov/publications/research-reports/marijuana/what-are-marijuanas-long-term-effects-brain
https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2484906
Badań na ten temat jest mało. Jak nie masz zamiaru rzucac, to ograniczaj ryzyko - palenie bez tytoniu, zdrowa dieta, ograniczenie stresu, aktywnosc fizyczna, rozwiazuj lamiglowki i krzyzowki, cwicz pamiec.

a na trzezwo jestem przebodzcowany

To oceniasz w dniu, kiedy nie palisz, ale wczesniej paliles, czy np. w wybranym dniu kiedy jestes trzezwy od dluzszego czasu?
@Stworz: Wszystkie zmiany spowodowane przez mj, są w 100% odwracalne, tylko to zależy od czasu.
Pozdro bo miałem derealizacje 2 letnią od tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jatylkozapytac:

Badań na ten temat jest mało. Jak nie masz zamiaru rzucac, to ograniczaj ryzyko - palenie bez tytoniu, zdrowa dieta, ograniczenie stresu, aktywnosc fizyczna, rozwiazuj lamiglowki i krzyzowki, cwicz pamiec.


Tytoń pale sam regularnie, na zmiane z vape. Jeżeli chodzi i diete to w sumie jem byle co i raz, dwa, góra trzy razy dziennie, stresu nie mam wcale. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to na tą chwile nic nie
@Gzyro:

Wszystkie zmiany spowodowane przez mj, są w 100% odwracalne


Nawet na rozwijającym sie mózgu? Bo czytałem że do 25 roku życia mózg sie rozwija.
@Stworz: Kończe 24 lata w Kwietniu i wszystkie zmiany mi się odwróciły w 100%
Tyle że ja regularnie od 3 lat ćwiczę na siłowni i biegam, także neurogeneza jest grana non stop.
@Gzyro: z bieganiem to lipa, bo płuca czarne od szlugów, a siłownie mam daleko i jestem za leniwy żeby codziennie jeździć

W domu mam nieciekawą sytuacje i pale żeby o tym nie myśleć więc o rzucaniu za bardzo nie ma mowy
@Stworz: nie jestes w stanie ocenic jak sie czujesz, jesli nie masz w sobie thc a na oczyszczenie potrzeba od miesiaca do kilku miesiecy, to po primo. Po drugie jak Cie martwi pamiec itp to zmien tyton na np. melise, ziele damiana cbd, sluze pomoca w tej kwestii na priv. Po kolejne jak organizm ma dobrze funkcjonowac, a zwlaszcza mozg, jak karmisz go smieciami? Zadbaj o diete i o ruch, ogranicz
@Stworz: Pamięć też miałem nie za ciekawą i to w robocie był problem xD
Aktualnie mam zajebistą jak kiedyś.
Jak ci to nie służy to po prostu stary nie pal i tyle.
@Gzyro: Na razie nie czuje żadnych negatywnych side effectów palenia, a tak jak pisałem wyżej jeżeli chodzi o nie palenie to z tym będzie bardzo ciężko.