Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Syn chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej i powiedział mi, że ostatnio mieli poruszony temat "toksycznej męskości" na godzinie wychowawczej. Nauczycielka pokazywała im jakieś filmiki z youtube, na których mężczyźni molestowali kobiety. Niestety nie wiem co to za filmiki.
Wkurzyłem się, bo obawiam się że to były filmiki w stylu niesławnych reklam Gillette.
Potem rozmawiali o przemocy domowej, oczywiście o kobietach jako ofiarach i mężczyznach jako sprawcach przemocy.

Ktoś z was jest może nauczycielem i może powiedzieć czy te tematy są w programie czy nauczycielka jest nawiedzona i dodała coś od siebie? Oni jeszcze nie mieli WDŻ, a tutaj poruszają temat molestowania, gwałtów i toksycznej męskości.

Dodam, że na nauczycielkę były zgłaszane skargi, bo niektórzy rodzice oburzyli się na to, że ona nie kryje się ze swoim światopoglądem (LGBT i te sprawy). Nie przeszkadzało mi to. Nawet broniłem jej, bo uważam że każdy może manifestować swoje poglądy. Ale nie chcę żeby mój syn był uczony że przemoc ma płeć i innych bzdur.

#szkola #nauczyciele #dzieci #dyskryminacjamezczyzn

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c2bf4501f4c80d19017494
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
ewpr: jako osoba związana z oświatą odpowiadam tak: nauczycielka tak mocno przegięła, że można spokojnie iść po dyscyplinarkę, bo takie tematy po 1 są poruszane powyżej IV klasy, po 2 tylko za zgodą rodziców, po 3 najczęściej w ramach "Wychowanie do życia w rodzinie". Babka miała chorą wizję i ją zrealizowała w kompletnie niewłaściwy dla dzieci sposób... Kręciłabym inbę, jak mocną zależy jak babka p..ta mocno jest.
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: w edukacji wczesnoszkolnej, a dokladnie w bloku wychowania społecznego nie ma takiego pojęcia jak toksyczna męskość. Jesli nauczyciel przygotowal takie zajecia w ramach godziny wychowawczej to kuratorium zainteresuje sie dwoma kwestiami od strony formalnej: 1. Czy w/w zajecia zostaly ujete w rocznym planie wychowawczym klasy 2. Czy zachodzi podstawa do przeprowadzenia w/w tematu. Byc moze ktos z uczniów zgłosił problem, np. że tata bije mamę, a nauczycielka postanowila przeprowadzic "uświadamiające
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jako również osoba związana z oświatą

Aby nie wyjść na debila idź do niej i niech pokaże Ci jakie filmy im pokazywała.

Jeżeli to zrobi to będziesz widział.
Jeżeli powie, że nie, to będziesz miał dowód, że pokazuje dzieciom filmiki, których wstydzi się pokazać ich rodzicom

WIN-WIN

Sprawa jest bardzo poważna, natomiast nie może to być tak, że nie wiesz co to było,
nie wiesz jakie, przyszli powiedzieli żebyś podpisał
@psposki: to że szkoła to nie miejsce na propagowanie poglądów politycznych czego nie pojmuje ministerstwo, kuratoria, opozycja i niektórzy nauczyciele jak widać