Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, mam pytanie do was.

Pracuję na b2b dla m.in. pewnej firmy budowlanej, mała rodzinna firma. Wykonuję oferty, rozmawiam z klientami, dostawcami itp itd. Wystawiam faktury, ogarniam całą administrację firmy. Atmosfera zajebista, szef firmy do rany przyłóż. Zawsze służy pomocą, gdy potrzebuję daje mi busy, narzędzia itp.
Oprócz tego mam innych klientów i inne zlecenia.

Kupiłem dom i szef zaproponował, bym skontaktował się z dostawcami i kupił wszystko, czego potrzebuję z jego zniżkami i bez VATu, oddaję mu tylko netto + 8% VATu. Robociznę zapłaciłem tyle, ile chłopaki robili (zapłaciłem tylko tyle ile on im płaci na godzinę). Później potrzebowałem chłopaków do innych prac i wtedy dał mi ich za darmo.

Założył za mnie do dostawców, by zamówić już materiały na czas odblokowania kasy przez bank.
Dzięki jego pomocy zaoszczędziłem na luzie ok. 100 000 zł na materiałach (zniżki i vat), na robociźnie ok. 15-20 000 zł. Do tego wziął na siebie koszt wywozu gruzu itp. ok 5 000 zł

To wszystko pod koniec 2022 r.

W umowie mam zapis, że wynagrodzenie mogę zwiększyć o inflację co styczeń, i nie wiem czy korzystać z tego zapisu czy odpuścić... Podwyżka by była o ok 2 000 zł netto.

#pracbaza #dylemat #b2b #praca #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c1366dcdab2baf82043c1f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
@siona: jeśli jest szczerze taki dobry, nie tylko dla ciebie a dla wszystkich to szanuj pracodawcę swego !
Gorzej jak zacznie Ci wypominać wszystko.
Ja bym odpuścił i trochę zluzował z braniem i przysługami od niego.
  • Odpowiedz