Wpis z mikrobloga

Apropo #wojna #ukraina #rosja i logiki ludzi

Wybory parlamentarne 2019 w Polsce: województwo podlaskie, świętokrzyskie, czy podkarpackie głosuje na PiS. Na wykopie każdego dnia porównywanie tych ludzi do bydła, w gorących mapy dzielące Polske na dwa kraje, postulaty, aby te województwa oddać Rosji lub Białorusi

Wybory parlamentarne 2019 na Ukrainie: prorosyjska partia Opozycyjna Platforma – Za Życie dostaje 11,67% głosów, najwięcej na wschodnich terenach, gdzie poparcie oscyluje wokół 50%. Mapy dzielące Ukraine są onucowskie, postulaty aby oddać te tereny Rosji są onucowskie, a ludzie którzy siłą chcą zmienić wole tamtejszych ludzi nazywa się bohaterami

Także dla wszystkich zaślepionych polityką i różnymi ideologiami mam prosty przekaz. Jest takie powiedzenie: uważaj bo życzenia czasami się spełniają ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Mapa jak rozkładało się poparcie dla Opozycyjnej Platformy - Za Życie na Ukrainie. Źródło: Wikipedia.
źródło: comment_1673608035QNuShMy5qbTQoNS7MI2bVD.jpg
  • 57
ludzie którzy siłą chcą zmienić wole tamtejszych ludzi nazywa się bohaterami


@dnO_Oceanu: Ludzie w tych wyborach 2019 głosowali za przyłączeniem do Rosji? Ciekawe.
@mango2018

pierdo...isz wać pan. Nic takiego się nie dzieje i nie wiem po co tak kłamiesz.


Nie ma to dnia bez tego o czym pisałem. Ale to wasza taktyka zawsze zaczynać zdanie od "nikt nigdy nie mówił...".
@iglawcewce

ktoś kto ma ciotkę w biełgorodzie i rosja jest mu bliska niekoniecznie musi chcieć by czołgi przyniosły mu ruski mir


Prawda. Potępiam ruski mir. Wskazuję na logikę wykopków. W 2019 chcieli oddać Rosji kilka województw tak mają łby sprane. Dziś ktoś o tym im przypomniał i mają zwarcie w mózgu.
@dnO_Oceanu: > Nie ma to dnia bez tego o czym pisałem. Ale to wasza taktyka zawsze zaczynać zdanie od "nikt nigdy nie mówił...".

inb4 to oczywista zarzutka, ale każdy kto mieszka w Polsce dłużej niż rok, potrafi zrozumieć że nikt tak naprawdę nigdy nie chciał oddać Ukrainie Podkarpacia lol, poza tym "nie ma to dnia" xd jesteś osiemnastowiecznym poetą czy po prostu słabo znasz polski?

@JPRW: A dano im taką szanse głosowania? Bo od lat się o tym mówiło ze wschod czuje się Rosjanami i oczywiście Kijów nic z tym nie zrobił.
A dano im taką szanse głosowania? Bo od lat się o tym mówiło ze wschod czuje się Rosjanami i oczywiście Kijów nic z tym nie zrobił.


@Mathas: XD Ja się czuję Katarczykiem, żądam prawa do referendum nt. przyłączenia do Kataru.
@JPRW: Nie udawaj głupszego niż jesteś. Różnica jest taka ze tamci ludzie maja prawo czuć się Rosjanami, tak jak ich dziadowie którzy mieszkali na tych ziemiach.
Wybory parlamentarne 2019 na Ukrainie: prorosyjska partia Opozycyjna Platforma – Za Życie dostaje 11,67% głosów, najwięcej na wschodnich terenach, gdzie poparcie oscyluje wokół 50%. Mapy dzielące Ukraine są onucowskie, postulaty aby oddać te tereny Rosji są onucowskie, a ludzie którzy siłą chcą zmienić wole tamtejszych ludzi nazywa się bohaterami


@dnO_Oceanu: który punkt programu wyborczego OPZŻ mówił o oderwaniu tych ziem i przyłączeniu do Rosji?
@slavkowsky

nie o to jest ta wojna a ty bohaterów próbujesz zdegradować do oprawców. Robisz #!$%@?ę z logiki, onuco


Bohaterzy to są w Kijowie. Tam to są najeźdźcy. W Donieckiej i Ługańskkej Republice Ludowej armia się sama formowała z miejscowej ludności. Dopiero w 2021 zrobiło się gówno. Tym ludziom powinno się pozwolić odejść do Rosji i tyle. Nie byłoby wtedy wojny. Skoro mieli możliwość i wybrali Rosje to zachód nie powinien się
@Mathas: No i super, niech się czują. A jak chcą mieszkać w Rosji to spakować walizkę, na dworzec i do pociągu.

Masz w Polsce miejsca i regiony, gdzie od pokoleń żyje mniejszość niemiecka, litewska, białoruska. Czemu to opresyjne państwo polskie nigdy tym biednym ludziom spod Opola, z Puńska czy Hajnówki nie pozwoliło zagłosować do jakiego państwa ma należeć ich miejscowość?
@M4rcinS

który punkt programu wyborczego OPZŻ mówił o oderwaniu tych ziem i przyłączeniu do Rosji?


Może ten sam, który mówi że jak w Polsce głosujesz na partie proeuropejską to podlegasz rzeczywistej władzy Brukseli?
@JPRW: I jeśli w tych rejonach lokalne partie autonomiczne zyskają poparcie na poziomie około 50% to powinno się zwołać referendum, a nie zamykać oczy i udawać ze problem nie istnieje.
Wybory parlamentarne 2019 w Polsce: województwo podlaskie, świętokrzyskie, czy podkarpackie głosuje na PiS.


@dnO_Oceanu: a lubelskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja tylko przypominam, że w np. wielkopolskim, pomorskim jest znacznie więcej wyborców PiS niż na całej ścianie wschodniej
np. oddali oni więcej głosów w wyborach prezydenckich na Dudę i bardziej się przyczynili do jego wyboru niż ściana wschodnia
Wybory parlamentarne 2019 na Ukrainie: prorosyjska partia Opozycyjna Platforma – Za Życie dostaje 11,67% głosów, najwięcej na wschodnich terenach, gdzie poparcie oscyluje wokół 50%. Mapy dzielące Ukraine są onucowskie, postulaty aby oddać te tereny Rosji są onucowskie, a ludzie którzy siłą chcą zmienić wole tamtejszych ludzi nazywa się bohaterami


@dnO_Oceanu: Ohydnie manipulujesz. To, że partia jest prorsyjska nie oznacza poparcia przyłączenia do Rosji. Przecież częśc jej polityków nadal jest w Ukainie
lokalne partie autonomiczne


@Mathas: Dostrzegasz subtelną różnicę pomiędzy autonomią a separatyzmem, a zwłaszcza takim separatyzmem, który polega na bieganiu po ulicach z kałachem pod dowództwem służb specjalnych sąsiedniego państwa?
@szurszur

Ohydnie manipulujesz. To, że partia jest prorsyjska nie oznacza poparcia przyłączenia do Rosji. Przecież częśc jej polityków nadal jest w Ukainie i potepiła agresje rosyjska.


Gdzie manipuluje? Cytuje statystyki. Każdy normalny potępia rosyjską agresję. Ukraina nic nie zrobiła w sprawie tych terenów, zostawiła tych ludzi, a zaczęło się niewinnie jak na wykopie, czyli opluwania i poniżania tych ludzi. Gdyby ukraiński mir był taki fajny to ludzie nie wybieraliby prorosyjską opcje.
@szurszur

Te statystyki nie ukazuja poparcia dla oddania terenów Rosji.


Ale nie łap za słówka bo ja o tym nie pisałem. Program partii był prorosyjski i eurosceptyczny. Każdy kto głosował wiedział z czym to się wiąże. W dodatku jest multum materiałów o tym jak sami wprost mówią, że chcieliby aby tam była Rosja bo dla nich to szansa, Ukraina nigdy o nich nie dbała.
Każdy kto głosował wiedział z czym to się wiąże. W dodatku jest multum materiałów o tym jak sami wprost mówią, że chcieliby aby tam była Rosja bo dla nich to szansa,


@dnO_Oceanu: Powtarzam jeszcze raz- nie oznaczało to właczenia do Rosji. Cześc polityków tej partii zajeła pozycje proukranskie, czesc milczy, a czesc uciekła do Rosji. Czyli tacy ludzie byli podzieleni, a Ty wszystkich liczysz jako zwolenników wjscia w skłąd Rosji. Ila
@szurszur

Nie liczę polityków tylko poparcie ludzi, a program był wspólny. To, że część uciekła do Rosji, część została w Ukrainie itd to tylko wojenny chaos. Ta partia już nie istnieje, została rozwiązana przez Kijów.
@szurszur

Program nie zakładał wejscia w skład Rosji


Ale zakładał odrzucenie zachodu i większą współprace z Rosją. Każdy przy urnie wiedział co się z tym wiąże. Tak jak proeuropejscy ludzie w Europie cieszyliby się z większej federalizacji UE, tak samo tamci nie mieli nic przeciwko wejściu w skład Rosji. Już się nie dowiemy czy tamte regiony byłyby autonomiczne, czy współpraca byłaby na wzór Białorusi, albo czy po czasie jednak nowe pokolenie stałoby
Ale zakładał odrzucenie zachodu i większą współprace z Rosją. Każdy przy urnie wiedział co się z tym wiąże.


@dnO_Oceanu: Co sie z tym wiąze? Nie powiesz chyba, że zbrojna agresja Rosji i aneksja?

tak samo tamci nie mieli nic przeciwko wejściu w skład Rosji


@dnO_Oceanu: Na jakiej podstawie tak twierdzisz. Wiarygdone dane, a nie jakies nagrania gdy tak mówią jakies osoby.
@szurszur

Co sie z tym wiąze? Nie powiesz chyba, że zbrojna agresja Rosji i aneksja?


Raczej tak jeśli spojrzy się trzeźwo i w historycznym ujęciu. Odkąd Francja i Niemcy zawarły porozumienie, że utworzą UE, która będzie kontrolować całą Europe to mamy najspokojniejszy okres w historii tego kontynentu. Gdy tylko UE upadnie możemy być pewni, że Niemcy znów będą do nas celować z karabinów. Rosja nie jest tu wyjątkiem, a Ukraina to rosyjska
@mango2018: Ty w Polsce od wczoraj jesteś? W pociągu usłyszałem że jestem bydłem z Podkarpacia od poznaniaka bo stanąłem sobie chwilę na korytarzu. Inny typ wsiadł w Rawiczu i mówił że powinien być osobny wagon dla "pyrlandii" bo on musi jeździć z "podludźmi ze wschodu".W lubuskim porysowali mi prawidłowo zaparkowane auto za rejestrację R. Na wykopie każdego dnia pisanie o mieszkańcach Podkarpacia że to podludzie. Na forum wyborczej wpisy że to
@ziemniakwamoku: Młody jesteś to pewnie nie pamiętasz jak do 2014 roku światli Polacy ze ściany zachodniej nazywali mieszkańców Podkarpacia - uwaga - "rusofobiczną hołotą". To były czasy gdy ich idol Tusk chciał robić biznesy z Rosją "tak jak z każdym innym krajem".
@dnO_Oceanu: oczywiście nie ma to żadnego znaczenia, bo wyniki wyborów w regionach w sąsiednim kraju nie dają Rosji żadnego prawa do zbrojnego podbijania sąsiada ani zmiany granic. Zwłaszcza że sama te granice uznała i zobowiązała się ich nigdy nie naruszać.
@RedTiger

A tak wygląda mapa poparcia Zieleńskiego w 2019. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty zawszona onuco


1) jak widać na pewnych terenach nie głosowali wcale

2) doszło do wielu fałszerstw na wschodnich terenach, to była sprawa honoru, aby pokazać że wschód głosuje na prozachodniego prezydenta

Nie da się niczym innym wyjaśnić tą przepaść w głosowaniu parlamentarnym (mapka którą wrzuciłem), a głosowaniem na prezydenta (twoja mapa). Tylko idiota uwierzy,
@RedTiger

Wytrzyj pianę z pyska bo nie rozumiem co chcesz powiedzieć. Ja mówię o tym, że prorosyjska partia miała ponad 50% poparcie w niektórych regionach wschodnich, a Ty mi o wyborach innych bo prezydenckich i jeszcze w skali krajowej.