Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Temat związany z #kredyhipoteczny #oszczedzanie #inwestowanie
Próbuję uporządkować sobie swoje finanse i plan na kolejny rok. Jak się mają sprawy, mam do spłacenia 360k, 3k miesięcznej raty. Wolnych środków jakieś 200k (śmieszne konta oszczędnościowe/ lokaty, nic grubego - jeszcze). Myślałem o mocniejszej nadpłacie kredytu i redukcji raty. Sprawa ma się tak, że mógłbym wrzucić jakieś 100k na nadpłatę kapitału co zmniejszyłoby mi ratę tysiąc złotych (odliczając miesiące wakacji kredytowych i dodatkowo bieżące nadpłaty w kolejnych miesiącach myślę, że mogę przez to "zaoszczędzić" jakieś 10k w tym roku).
Czyli 100k+ nadpłacam a część wrzucam na bezpieczne środki jako poduszkę (lokaty, konta oszczędnościowe, obligacje) i resztę na bardzie agresywnie (ETFy, akcje, może krypto, może P2P). Ogólnie pomysł wydaję mi się OK ale z drugiej strony "ciężko" mi jest tak "wywalić" naprawdę w cholerę siana za które mógłbym przeżyć tak naprawdę kilka lat, pomyśleć o kupnie jakiejś działki czy otworzyć jakiś biznes. Sytuacja na świecie nie za pewna, czy waszym zdaniem to jest dobry ruch?
#kredyhipoteczny #oszczedzanie #inwestowanie #kredyt #banki #gielda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c06a2bcdab2baf820424f1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz lepsza inwestycje który da Ci wiecej (odejmując podatek) to bym trzymał. W innym wypadku zostawiłbym sobie tylko poduszkę finansowa a cała resztę wrzucił w kredyt. 100k zmniejsza Ci miesięczny koszt zycia o 1k a Ty się zastanawiasz czy warto xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak śpiewali - nie ma dróg na skróty, każdy ma swoją ścieżkę do pokonania, każdy dokonuje wyborów. Pocieszające jest to że masz dużo siana i masz pracę, która daje ci hajs.

Lepiej mieć sianko na wypadek godziny W lub jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, jeśli nie masz babci jak Marek Kondrat z reklamy pomarańczowego banku, który biegał do babci jak coś się działo i od niej pożyczał :)

Pamiętaj że najgorsza jest
  • Odpowiedz