Wpis z mikrobloga

Mirki doświadczał ktoś z Was czegoś podobnego? Od jakichś 2 tygodni przy rozpoczynaniu biegania, bądź w trakcie, dzisiaj po dłuższym spacerze- czuję lekki ucisk/kłucie w okolicy serca (po lewej stronie klatki). Taki pobolewanie potrafi trwać około minuty lub nawet dłużej. Czasem w spoczynku. Nie jest to jakiś bardzo mocny ból. Nawet raczej określiłbym jako dyskomfort. Zamierzam w przyszłym tygodniu zrobić próbę wysiłkową, jednak z ciekawości pytam czy ktoś doświadczał czegoś podobnego np. na tle nerwowym, czy od razu świadczy to o problemach z serduchem. Nie mam żadnych duszności, ciśnienie raczej w normie, puls też, brak jakichś innych niepokojących objawów. Wiek 31 lat.
#zdrowie #serce #lekarz #sport #bieganie
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawel-piotr-szymanski: czy w ostatnich miesiacach jestes wyraznie mocniej zestresowany ze wzgledow zawodowych lub/i osobistych? czy uprawiasz regularnie wysokowysilkowy sport? czy miales tak kiedykolwiek wczesniej? takie bole sa normalne w wieku dojrzewania. wiesz co raz na killa lat cos tam lekko zakłuje na killanaacie sekund, kilka minut nawet nie wiem czy klucie to dovre określenie, po prostu przy duzym wysilku, duzym stresie jest to typowy nerwoból moze wystepowac czesciej jesli sobie wkrecisz
  • Odpowiedz
@presburger: co do stresów to ogólnie w ostatnich latach było ich trochę - m.in. poważne problemy zdrowotne w bliskiej rodzinie, dodatkowo niedawno zdiagnozowano u mnie zaburzenia lękowe + chad typu II, co niektóre stresy jeszcze bardziej potęgowało. W czerwcu/lipcu robiłem morfologię + badanie poziomu magnezu, potasu etc - i wszystko było w normie.
Też podejrzewałem nerwoból, tylko co mnie zaniepokoiło, że jest to skorelowane zazwyczaj z jakimś wysiłkiem, ale może nerwoból
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawel-piotr-szymanski: od kiedy jakies cardio robisz? wiesz co jak na moje typowy nerwobol albo przeginasz z wysilkiem i katujesz sie niewspółmiernie do mozliwosci ale nie sugeruj sie randomem z neta. postaraj sie zniwelowac stres na jakis czas, robic więcej tego co cie odstresowuje i zobacz czy nadal bol wraca. jeśli znasz na tyle swoj organizm i te bole cie niepokoja wydaj kilka stow i niech to kardiolog obada
  • Odpowiedz
@pawel-piotr-szymanski miewałem kilka razy coś takiego, ale chyba nigdy podczas biegania, robiłem pełen zestaw badań jeśli chodzi o serce i lekarz mówił, że wszystko jest ok, sam też jestem kłebkiem stresu więc możliwe, że to na tle nerwowym coś.
  • Odpowiedz