Wpis z mikrobloga

Mirki, gorąco odradzam kupowanie w januszexie XLMOTO.PL

Skuszony promocją kupiłem kask ich produkcji, sprawdziłem rozmiarówkę 10 razy, zmierzyłem dokładnie, skonfrontowałem z kaskiem Ozone który wchodzi z luzem, jak w mordę strzelił pasuje S-ka z zapasem, a nawet XS powinno być idealne. Kask przyszedł, rozmiar S, i za cholerę nie wchodzi na baniak, rozmiar chyba dla dziecka. Parę pozdrowień w pięknej polszczyźnie poszło, ale no trudno - metki zdarte, kasa nieduża, trzeba wziąć na klatę. Zamówiłem drugi: cena ok, L - powinien według rozmiarówki latać luźno jak cygan po bazarze. Uja tam. Jest identyczny co do milimetra po zmierzeniu jak S-ka, mimo naszytej metki L. Sklep swoją drogą ma praktykę pobierania opłaty za zwroty, więc poleci skarga do UOKIK, ale przy okazji przestrzegam żeby nikt nie wtopił tak jak ja i nie dawał januszom z XLMOTO.PL pieniędzy.
#motocykle
  • 18
@programista3k: chodzi o to, że dwa egzemplarze tego samego kasku w różnych, teoretycznie dalekich sobie rozmiarach są co do milimetra takie same wewnątrz, a sklep XLMOTO.PL ma niezgodną z prawem politykę zwrotów.
@jonasz787: ich własny produkt, niech się janusz z XLMOTO.PL zastanawia a nie ja. A polityka zwrotów jest niezgodna z obowiązującym w EU prawem, bo sklep bezprawnie potrąca opłatę za zwrot, a dodatkowo nie oddaje kosztu przesyłki zwrotnej, do czego jest zobowiązany.
@zielony_goblin: sram na Twoją opinię. Praktyki prokonsumenckie będę zawsze chwalił w internecie, a praktyki antykonsumenckie zawsze szkalował. Jeżeli kilku klientów stwierdzi dzięki temu że lepiej nie ryzykować zakupów u janusza i pójdzie do konkurencji to będę zadowolony z efektu.
No to zacznijmy od początku.

Ten niby Januszeks to jeden z większych sklepów internetowych z bambetami na Moto w europie i pochodzi ze Szwecji
https://www.xlmoto.se/

Dwa. Jako człowiek robiący kilka lat w gwarancjach muszę cię naprostować koleś - nikt nie ma obowiązku zwracać ci kasy za przesyłkę zwrotną. ZWROT to nie REKLAMACJA. A nawet wtedy to na konsumencie ciąży obowiązek dostarczenia towaru.
Mówiąc prościej dla pieniaczy - klub nocny nie ma obowiązku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KHOT: ale wiesz że rozmiar skorupy to coś innego niż rozmiar kasku? Skorupa w S i L może być taka sama, a wypełnienia dopasowane pod obwód głowy.
@Egasil: Wysyłają używany sprzęt, brudny, bez metek, bez opakowania i udają niewiniątka.

Lata temu wrzucałem na mirko zestawienie gatunków owadów poprzyklejanych do ciuchów wysyłanych przez 4ride. Takich fotek na forach motocyklowych jest sporo.

O moto-akcesoriach to nie ma co chyba wspominać bo raczej nie przez podejście do klienta w dosłownie 2-3 lata z ogólnopolskiego "dyskontu" ciuchowego w każdym większym mieście tego kraju przekształcili się w jeden dogorywający bazarek.