Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam taką komórkę lokatorską, która jest może wąska, ale wysoka na 3,20 cm. Chciałbym ulokować jak na obrazku 4 koła 19 calowe do auta. Waga takich kół to zapewne 30 kg x 4 = 120 kg. Do tego prawdopodobnie metalowy podest na te opony będzie też sporo ważył. Ogólnie nie wiem czy to dobry pomysł, nie chciałbym, żeby mi się to na łeb zwaliło, albo na rowery pod. Zielonym oznaczyłem łancuchy, które bym przyczepił do haków w suficie. Ma ktoś inny pomysł?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
ZielonaMarysia - Mirasy, mam taką komórkę lokatorską, która jest może wąska, ale wyso...

źródło: comment_1673535084OXD4y1eOzYR4Lip4zR4LjG.jpg

Pobierz
  • 56
@ZielonaMarysia: Jak kolega wyżej napisał. Na allegro takie półki/stelaże z profili są lekkie i spokojnie wytrzymują. Zakładam tylko że ściana nie jest z kartongipsu, jeśli jest pełna to odpowiednie kołki i wkręty (pewnie będą w zestawie) a jeśli jakiś pustak to lepiej kupić kartusz kotwy chemicznej. W takiej kotwie jeden punkt mocowania ma teoretycznie wytrzymałość kilkuset kg albo lepiej, w praktyce zaczyna się po prostu liczyć wytrzymałość samej ściany a nie