Wpis z mikrobloga

I jak tu nie być #antykapitalizm ?
Rozmowa o pracę. Nasz polski Januszex, produkcja, miasto wojewódzkie. Wymagają doświadczenia jako operator maszyn i uprawnień udt na widlaka. System czterobrygadowy, zmiany po 12h ( _)

Wynagrodzenie? W okresie próbnym 4k brutto, po okresie próbnym 4200 xD i tyle. Żadnej premii, dodatku za antyludzki system pracy. Nic xD

I jak tu ma być dobrze w tej Polsce?
#rynekpracy #pracbaza #przegryw
  • 28
@okno2137: Teoretycznie kapitalizm jest tu na plus - albo jest wielu chętnych, czyli wszystkie inne opcje są gorsze, albo Janusz nie znajdzie pracowników i zmieni warunki. Każde inne rozwiązanie - nieoparte o kapitalizm - musi skończyć się tym, że społeczeństwo będzie dopłacać do Janusza lub do Ciebie - co tylko utrwali patologie zamiast nią usunąć.
@Dziewczyna_Tyraxora: A co to za szkalowanie, jak nie znamy nazwy firmy? Zresztą jakby wypłata była 2 razy większa, to dalej możnaby tak samo narzekać.

Jedyny sposób, żeby było lepiej to nie brać pracy, która nam się nie podoba. Janusz nie czyta wykopu, tylko liczy ludzi u swych bram.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@okno2137: To smutnie że nawet nie rozumiesz słowa których używasz. Myślisz że gdyby nie było kapitalizmu to w jaki sposób byłoby lepiej w tym przypadku? Nawet pewnie nie mógłbyś odmówić przyjęcia takiej pracy bo byś wilczy bilet na 10 lat dostał i tyle by się #!$%@? z jakimś "bumelantem".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@okno2137: Jak już powiedziałem - kapitalizm przynajmniej daje ci wybór że możesz nie iść pracować za te 4k. W socjalizmie takiego wyboru byś nie miał. Jasne że nie jest super, jest wiele problemów i patologii z którymi należy walczyć. Ale zwalanie całej winy na kapitalizm jest infantylne - mniej więcej an tym samym poziomie co infantylna jest wiara w to że kapitalizm sam wszystko wyreguluje. Jest infantylne i przede wszystkim odwraca
na umowie o pracę dodatek za pracę w nocy jest ustawowy


@nairoht: I to są grosze, zupełnie niewspółmierne z uciążliwością oraz szkodliwością pracy zmianowej.
To jest liczenie że ludzie się zgodzą bo albo nie mają świadomości jak bardzo im to szkodzi, albo są zmuszeni bo nie mają innej lepszej opcji.

Jedyny sposób, żeby było lepiej to nie brać pracy, która nam się nie podoba.


@true-true: A brak pensji to się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CheSlaw: Gdyż mamy kapitalizm kucu. Te spółki działają również w kapitalistyczny kraju na kapitalistycznych z grubsza regułach.

Chociaż największy wyzysk zawsze jest u prywaciarzy, a nie w państwówce.

@M_xxx: To może powiesz jak byś widział lepszy system? Jak byś to urządził gdybyś dostał taką możliwość?
A brak pensji to się niby komuś podoba?

Takie to są te złote rady libków.


@M_xxx: Ty lepszych rad nie masz. Klepiesz bidę i domagasz się, żeby ktoś Ci dał za darmo.

@okno2137: inny wariant to idź tam i powiedz, że chcesz 5k, oni powiedzą "nie", to podziękuj i wyjdź

@CheSlaw: to komunista
@CheSlaw: Przede wszystkim postawiłbym się po stronie takich pracowników jak on, a nie przedsiębiorców. Bez tego nie ma żadnej możliwości poprawy, tak samo gdy ktoś uznaje że tak jest dobrze, albo że to się nie da zmienić.
Oczywiście że się da tylko przedsiębiorcy nie chcą. I rrozpuszczają te wolnorynkowe bajeczki robiąc ludzi w kuca.

Jestem zwolennikiem np. dochodu gwarantowanego oraz dużych zmian w kodeksie pracy oraz kontroli pracodawców i kar wobec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jestem zwolennikiem np. dochodu gwarantowanego


@M_xxx: w zasadzie to powinno zakończyć dyskusję bo widać że jesteś na poziomie rozwoju właśnie kuca

oraz dużych zmian w kodeksie pracy oraz kontroli pracodawców i kar wobec nich.


@M_xxx: A to teraz nie ma kontroli i kar? Czy może po prostu nie działają? Rozumiem że w twoim idealnym systemie nie byłoby korupcji i nepotyzmu. Wszyscy trzymaliby się za rączki, tańczyli w kółeczku i śpiewali
Jestem zwolennikiem np. dochodu gwarantowanego

@M_xxx: w zasadzie to powinno zakończyć dyskusję bo widać że jesteś na poziomie rozwoju właśnie kuca


@CheSlaw: Po pierwsze kuce nie są zwolennikami dochodu gwarantowanego i nie mam z nimi nic wspólnego.
Po drugie ty tutaj stoisz na kucowskich stanowisku.
Po trzecie - stosujesz argument ad personam o zerowej wartości merytorycznej (w dodatku nietrafiony ad personam).

A to teraz nie ma kontroli i kar?


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_xxx: w zasadzie to powinno zakończyć dyskusję bo widać że jesteś na poziomie rozwoju właśnie kuca

@CheSlaw: Po pierwsze kuce nie są zwolennikami dochodu gwarantowanego i nie mam z nimi nic wspólnego.

Po drugie ty tutaj stoisz na kucowskich stanowisku.

Po trzecie - stosujesz argument ad personam o zerowej wartości merytorycznej (w dodatku nietrafiony ad personam).


Nie jesteś w stanie nawet przeczytać ze zrozumieniem tego co napisałem i się dziwisz
Napisałem że jesteś na poziomie kuca, a nie że jesteś kucem. W pracy polecenia ci rysują na karteczkach żebyś je zrozumiał?


@CheSlaw: Na poziomie kuca również nie jestem, a argumentacja jest dokładnie ta sama jak wcześniej podałem.
Naprawdę, to nic nie zmienia w twoim bełkocie, wbrew temu co ci się wydaje.
Za to ty jesteś kucem, jesteś na poziomie kuca, oraz stosujesz ad personam w dodatku totalnie nietrafione.

A odnośnie ad