Wpis z mikrobloga

@straz_konsumencka: w Polsce nie ma już 997, numery są przekazywane na 112. Według mnie prawidłowo. Jak widziałem jak policjanci uwięzili ludzi też nie chcieli przysłać patrolu, na szczęście się posłuchali ratownika medycznego i wpuścili starszą panią do domu.
@straz_konsumencka: wg mnie dobrze zrobili. Nie ma sprawcy, więc przyjadą tylko do Ciebie pogadać, są miejsca gdzie są bardziej potrzebni.

Rozejrzyj się po okolicy, gdzie są kamery, to od razu powiesz na komendzie a oni wyślą pisemka o zabezpieczenie nagrań.
@straz_konsumencka: operator 997 to operator 112 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego - zrobił bardzo dobrze, nie było tam żadnej zasadności przyjęcia zgłoszenia i wysłania patrolu. Jedziesz na komisariat i składasz zawiadomienie osobiście, opisując szczegóły.
ba nawet przy mnie dostał go gość, w którego cofnąłem na parkingu pod castoramą, a on do tego policję wezwał xD


@amath: Nie wiem co konkretnego stało się w Twoim przypadku i za co dostał mandat, nie chcę na siłę wnikać. Poszkodowany w kolizji ma zawsze prawo wezwać policję, oświadczenia są tylko dokumentem dla towarzystw ubezpieczeń.

Sprawca kolizji z nowym taryfikatorem dostaje mandat od 1k do 5k złotych.

A SLD zlikwidowało
@straz_konsumencka: "Nieuzasadnione wezwanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna."

otóż sytuacja była banalnie prosta, cofałem terenówką i miałem w martwym punkcie samochód, puknąłem go, zjechaliśmy ja oczywiście przeprosiłem przyznałem
@amath: Ciekawe. Mam zupełnie inne doświadczenia. Spowodowałem kolizję w 12.2021. Przyznaje się, mówię że spiszę oświadczenie, na co Pan poszkodowany powiedział że w żadne oświadczenia się nie bawi, tylko wzywa policję. Ja dostałem mandat za spowodowanie kolizji, a on nie bo i za co ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko patrol dał mu dane mojej polisy i wsio.

Widocznie co rejon to obyczaj ( ͡° ͜ʖ
@xTortox: @xTortox: Wróciłem właśnie z komendy. Policjant dyżurujący powiedział że skoro ktoś nieumyślnie walnął przy otwieraniu drzwi, to jest to sprawa cywilna, i mam złożyć wniosek do sądu ze znaczkiem opłaty. Odesłali do domu.

Ale kogo mam pozywać, to mam już sam sobie ustalić, najlepiej ze szklanej kuli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@straz_konsumencka: masz zupełnie inne doświadczenia w zupełnie innej sytuacji - sprawca był na miejscu więc patrol mógł na miejscu przeprowadzić całość czynności. Co by mieli robić w sytuacji gdy sprawcy nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja wiem, zaraz ktoś powie że zbierać odciski, ale to nie amerykański film ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xTortox: No dobra, ale gdzie ci dochodzeniowcy? Na komendzie powiedzieli że to sprawa cywilna, a sprawcę mam znaleźć sam. Czy to normalne, że ktoś rozwala drzwi w usportowionym aucie, gdzie koszt takich drzwi to kilkanaście tysięcy złotych, a potem ofiara słyszy "radź sobie sam"?

w poprzednich postach niechcący zawołałem dwa razy, a miałem zawołać jeszcze @kuncfot
@straz_konsumencka: OMG ale Cię spławili.

Ja administruję kamerami na budynku i drogówka do mnie uderza często, bo ktoś komuś obił, przerysował ... w sumie nie wiem czy drogówka czy inne służby przysyłają pismo, zabezpieczam i im udostępniam. Nie mogę udostępnić poszkodowanemu.

Spróbuj jeszcze raz jak inny trep będzie miał dyżur, przecież to śmieszne...
@kuncfot: Dzięki za wsparcie. Ta komenda ma ocenę 2,1 na Google'u i połowa komentarzy dotyczy właśnie zbywania i nic nie robienia, reszta komentarzy jest od obcokrajowców narzekających że pracują tam rasiści i/lub osoby bez znajomości angielskiego. Spróbuję jeszcze raz.
@straz_konsumencka: Nie spławili Cię bo nawet nie mieli możliwości tego zrobić. @aarahon Ci już odpowiedział. Dzwoniąc pod 997 łączy Cię normalnie z CPR czyli tak jakbyś zadzwonił pod 112. Jeśli CPR puści to dalej to dopiero wtedy dyżurny Policji i innych służb które są w danym wypadku potrzebne jest powiadamiany i wtedy dopiero dyżurny policji dysponuje patrol do zdarzenia itp. Minusem jest to, że mógłbyś zadzwonić teraz że ktoś się nawet
@kuncfot No właśnie uderza ale tak jak sam napisałeś z pismami odpowiednimi i wtedy zabezpieczasz i im odsyłasz. Raczej wątpię że jakby patrol podjechał od tak to bez odpowiedniego papierka byś im dane nagranie przekopiował.