Wpis z mikrobloga

64 + 1 = 65

Tytuł: Wiatrołomy
Autor: Robert Małecki
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 6/10
ISBN: 9788308076798
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 512
Forma książki: e-book
W latach 90. w Grudziądzu zostaje porwany niemowlak. Oskarżeni zostają lokalni gangsterzy, jednak brakuje mocnych, jednoznacznych dowodów. Trzydziesci lat później do sprawy wraca bydgoskie Archiwum X, czyli zespół sledczych badających niewyjasnione zbrodnie sprzed lat.
Główną bohaterką jest komisarz Maria Herman, hazardzistka próbująca wyjsć na prostą.

W mojej ocenie przeciętny kryminał, bez wyjątkowo zawiłej intrygi, bez wyrazistych postaci, ot historia, jakich czytałam już wiele. Myslę, że najdalej za miesiąc zapomnę nazwisko głównej bohaterki. Podczas czytania uwiadomiłam sobie, że drażni mnie okropnie motyw mafii i gangsterów, którzy wszystkich trzymają w garsci.
Z plusów, podobało mi się osadzenie akcji w Grudziądzu, z którym wprawdzie nie mam nic wspólnego, ale opisy otoczenia, nazwy osiedli czy ulic sprawiły, że zrobiło się bardzo swojsko. Gdybym znała tamte okolice, to na pewno doceniłabym autora za taką szczegółowosć.

To moja pierwsza książka Małeckiego. Jesli najdzie mnie jeszcze ochota na polski kryminał, to sięgnę raczej po kolejne częsci Miłoszewskiego o Szackim, albo dam szansę Piotrowskiemu czy Dębskim.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz CarycaMokregoSniegu - 64 + 1 = 65

Tytuł: Wiatrołomy
Autor: Robert Małecki
Gatunek: k...
źródło: comment_1673504615w6i1g9xcI81NN71SLOXyk6.jpg