Wpis z mikrobloga

@Bolxx454: możesz uszkodzić katalizator, cały układ wydechowy jak Ci mieszanka wybuchnie w rurach (możesz odłączyć wtryskiwacz), #!$%@?ć panewki na wale, jak będzie mocno trząść to poduszki silnika ew. mocowanie ze skrzynią. Ale może być też tak, że zupełnie nic się nie stanie xD zależy co uszkodzone i jaki silnik. 30km to z jednej strony nie dużo a z drugiej to może być o te 30km za dużo dla tej konkretnej jednostki
@Bolxx454: diesel czy benzyna to pierwsze pytanie. Drugie stało się nagle czy już wcześniej się dusił? Czy słychać jakieś niepokojące dźwięki z silnika? Może być to błahostka jak padnięta pojedyncza cewka zapłonowa bądź świeca. Albo grubszy problem w postaci pękniętego pierścienia. Kiedyś w silniku Fiata tak miałem, że padła cewka zapłonowa i chodził w zasadzie na dwa gary. Podłączenie komputera szybka diagnoza, wymiana cewki ~50 zeta kosztowała i 15 min roboty
@george_prosto_z_drzewa: nagle, jak już dojeżdzałem do domu zaczał check migać, Silnik 1.4 16v benzyna, nie niepokojące, ale wydaje mi sie ze inaczej pracuje, trzęsie bardziej autem niż zwykle, na jałowym po odpaleniu przez pewien czas faluja obroty, potem sie to stabilizuje, w casie jazdy po zatrzymaniu na chwile na światłach i ponownym ruszeniu ksztusił sie myślałem że zgaśnie , przejechałem tak z 2-3 km