Wpis z mikrobloga

@szarin jak tak dbasz o jakość, to wybierz lepsze drożdże niż browinowy shit. Wymiękają przy 10%, a te 21% z paczki nie zgadza się nawet z matematyką.
Kupuj miedzianego nixona albo Aabratka ( jak masz mało miejsca, ale tylko wtedy) i ciesz się 96%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesa_elf: przy 10 kg temperatura wywaru idzie w górę i może zabić drożdże co zatrzyma proces.
@szarin: dajesz najpierw 7kg a później dodajesz 2kg? Pierwsze słyszę. Co daje tai dzielenie? Ja zawsze sypie 8 kg. A na drożdże zawsze alcotec turbo. Próbowałem innych ale te wg mnie są najlepsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sadko: kupiłem termometr ciekłokrystaliczny i sprawdzimy( ) ale teraz rozbija się zupę na dwa wiadra po 5 kg i przyprawy na pół
@Pesa_elf: ja nie mówię że nie, jeśli kiedyś wrócę do tematu (nie wiem, dom kupię czy coś) to wjedzie Aabratek
bo stara kolumna została przekazana bratankowi i tam sobie coś spokojnie się gotuje od czasu do czasu
@Owoc_w_kreplu: Sam piekę też chleb, wędzę wędliny, robię wino, piwo... swoje jest znacząco lepsze niż te w sklepie. Jak zaczną sprzedawać dobrej jakości produkty w normalnych cenach to przemyślę zakupy w molochach.


@szarin: z tą różnicą, że w świetle prawa produkcja bimbru jest nielegalna, w przeciwieństwie do chociażby wina czy piwa. I o ile wątpię, żeby ktoś za to poszedł siedzieć jeśli nie wytwarza ilość hurtowych, tak coraz częściej słyszę
@Hrabia_Horeszko: Przecież widzisz na zdjęciu alkohol zakupiony w sklepie i tylko taki destyluje. Zresztą czy ja pisałem że destyluje w Polsce?
@Sadko: Taka informacja podana na opakowaniu więc tak robię.
@jurii: Próbowałem różnych drożdży te jakoś najbardziej mi podchodzą. Zresztą widać to też po ilości kupowanych na alledrogo.
@szarin o to super! Zawsze fajnie jak widzę takie osoby.
Mi tylko chodzi o to, że pędzenie u nas jest dalej nielegalne i karalne.
Za robienie % mogą ci zrobić coś, a za taki chleb już nie.
Ogółem niby są osoby to robiące i jakoś idzie dostać sprzęt itp ale wiadomo jak na robię siądą to 2/10.
Po prostu zaskoczona jestem ze się ktoś z tym akurat w internecie obnosi xD
@Owoc_w_kreplu: @Hrabia_Horeszko: Co więcej bardzo nie lubię podwójnych standardów: Jeśli pijesz alkohol w robocie wylatujesz z hukiem - no chyba że jesteś politykiem walisz w robocie i to za pieniądze podatników. Poza tym sprzęt jest ogólnie dostępny w sklepach, allegro.
Jedźmy dalej w stanach broń jest ogólnie dostępna i jest "narzędziem" np. w Texasie do zabijania węży, jeśli nie zabijesz wąż ugryzie Twoje dziecko. Poza tym jeśli ktoś planuje zabójstwo