Wpis z mikrobloga

#pracbaza

Pracuje jako Design Production Engineer dla pewnej firmy w UK. Głównie 'rozcinam' modele 3D, tworze rysunki techniczne na podstawie których tworzę programy na różnego rodzaju maszyny cnc. W przerwie świątecznej miałem trochę czasu wolnego i weny na programowanie, więc napisałem sobie program który wykonuje połowę mojej pracy, co zaoszczędza mi ok 8h na projekt, w zależności od złożoności. Teraz pytanie... Czy powinienem się z kimś dzielić? Czy lepiej w ogóle nie wspominać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lipka: jedyne co przychodzi mi do głowy to albo się nie odzywać i samemu zagospodarować czas. Albo druga opcja pójść do lidera/managera i powiedzieć że masz pomysł jak zaoszczędzić tyle a tyle pieniędzy/godzin pracy- ale nie mów żadnych szczegółów! Tylko ile zaoszczędzisz. I zapytaj się co mogą Ci za to zaproponować. Jak powiedzą najpierw wprowadź usprawnienie a potem pogadamy to daruj sobie przekazywanie wiedzy.
@JoeBlade: rozcina rysunek dalej, rozkłada obiekty(entitles) na odpowiednie warstwy warstwy, zmienia rozmiary otworów, dodaje dodatkowe krawędzie, uaktualnia niektóre bloki i... Kilka innych rzeczy
Czy powinienem się z kimś dzielić? Czy lepiej w ogóle nie wspominać?


@lipka: nie czytałem wszystkich komentarzy, ale za podzielenie się tym maks co może Cię spotkać to redukcja etatu. A jak są #!$%@?, to jeszcze kara że ich modele wrzucasz w program, którego nie licencjonowali.

Lepiej sprzedaj to na wolnym rynku, a pracodawcy nie mów nic.
@lipka: raczej wątpie, że wycenią to odpowiednio, dostaniesz może 25% kasy którą im zaoszczędzisz. Jak dla mnie to lepiej na razie się nie chwalić tylko rozejrzeć się nad możliwością sprzedania tego na zewnątrz, za co oczywiście dostaniesz być może po głowie od obecnego pracodawcy, jak się dowie xD
powiedzieć że masz pomysł jak zaoszczędzić tyle a tyle pieniędzy/godzin pracy- ale nie mów żadnych szczegółów! Tylko ile zaoszczędzisz. I zapytaj się co mogą Ci za to zaproponować. Jak powiedzą najpierw wprowadź usprawnienie a potem pogadamy to daruj sobie przekazywanie wiedzy.


@T__J: Rady wykopków xD