Wpis z mikrobloga

@krucjan: tutaj chodzi chyba o prywatne pieniądze które po sprzedaży działek kupionych od kościoła premier zainwestował w obligacje indeksowane inflacją (zanim inflacje wywaliło w kosmos)
@dqdq1 nie śledzę lokalnej polityki w każdym europejskim państwie jak w sumie prawie każdy ale serio myślisz, że w państwach takich jak Węgry, Białoruś Bułgaria, Kazachstan, Mołdawia, Rumunia, Serbia czy Turcja ich odpowiednich premierów nie dorabiają się dzięki swoim stanowiskom? A nawet w poważniejszych państwach myślisz że nie ma takich osób jak choćby Silvio Berlusconi, które wykorzystują stanowisko do pompowania własnych interesów? Europa cacy, politycy uczciwi tylko jedna polska be.
w państwach takich jak Węgry, Białoruś Bułgaria, Kazachstan, Mołdawia, Rumunia, Serbia czy Turcja


@krucjan: zacne grono.

To co myślę jest drugorzędne, ale lubię gdy ktoś z kimś rozmawiam może czymś podeprzeć swoje słowa.
@dqdq1 no nie podam ci konkretnych przykładów bo żyje w Polsce, nie czytam prasy zagranicznej, nie znam konkretnych afer z lokalnej polityki innych państw i raczej jest mało ludzi którzy by śledzili podwórka innych państw nie żyjąc tam i nie znając języka. Niestety, ale w większości wiemy to co opiszą nasze media. Ale wiem jak działa świat i to jest oczywiste że się politycy dorabiają a korupcja dotyczy w jakimś stopniu nawet
Czyli rozumiem że te państwa to nawet nie traktujesz już jako państwa i nie nadają się jako przykład, tak? Europa to tylko te państwa które lubimy?


@krucjan: tak, traktuję je jako przykład państw co najmniej #!$%@? z którymi nie chcę być kojarzony.
@dqdq1 czyli Europa to tylko państwa które lubimy, ok xD to tak sobie selekcjonując to dla mnie Polska jest najbogatszym państwem w Europie, bo tych bogatszych nie liczę jako europejskie państwa bo ich nie lubię.
@krucjan: tak, standardy do których powinniśmy dążyć to europa zachodnia a nie białoruś.

Dzięki dokonaniom pana ze zdjęcia możemy porównywać się z państwami które wymieniłeś. Może jesteś zadowolony, ja jestem zażenowany że używasz tych państw jako argumentów w obronie premiera Polski.
@dqdq1 nie, używam ich do obalenia dziecinnego i naiwnego stwierdzenia "jedynym w Europie" a w państwach wyżej rozwiniętych również nie brakuje skorumpowanych polityków. A takie gadki że ja jestem z zadowolony i bronię premiera to sobie w buty wsadź.
@dqdq1 czyli tak jak napisałem

Czy może będziesz mi kazał wymienić konkretne afery i przykłady korupcji polityków z tych państw bo inaczej nie uwierzysz w istniejącą tam korupcję?


Węgry, Białoruś cacy, bo nie wkleije co artykułu z ich gazety gdzie jest opisana jakaś konkretna afera. Korupcji nie ma, tylko premier Morawiecki zły. Zaorane.

Nie chcę mi się dłużej z tobą rozmawiać, narazie.