Wpis z mikrobloga

Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegółowe listy zagrożeń duchowych. W jednej z takich list ks. Przemysław Sawa uznał za zagrożenie duchowe m.in. Kamasutrę, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy muzykę The Beatles. Wzbudziło to zainteresowanie mediów, po czym sam autor się tłumaczył, że to materiały przygotowane „dla potrzeb wspólnoty” (Gość Niedzielny, 35/2013) i nie powinny być upublicznione w tej formie. Trudno o lepszy dowód na istnienie różnego nauczania dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych.

Listy zagrożeń duchowych przypominają pytania z rachunku sumienia. Zamiast jednak skupiać się na moralnych aspektach życia, kierują uwagę wiernych na neutralne moralnie przedmioty (chińska porcelana) lub rzeczach, które prawdopodobnie w ogóle nie istnieją (gra „Totośmierć”). Na potrzeby filmu „Egzorcyzmy polskie” nagrałem modlitwę, na której ksiądz egzorcysta uwalniał ze zła znajdującego się na płytach CD i DVD. W kolejnej wersji zapewne pojawią się płyty Blu-Ray, pendrive’y, dyski SSD i karty SD. Idąc tym tropem można dopisywać nie tylko nowe rodzaje nośników, ale wymieniać ich klasę prędkości albo producenta.

#film #gry (patrzcie poniżej na screen z listy)

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
Pobierz pkostowski - Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegó...
źródło: comment_1673326408Pqg4vLrmgABcW3UbgLFnkp.jpg
  • 57
@pkostowski: Jakby ktoś się zastanawiał czemu Wojownicze Żółwie Ninja są określane jako satanistyczne.
To wydaję mi się, że jest to ze względu na podobieństwo żółwi do "kappa" goblinów w folklorze japońskim, które są podobne do hybrydy żółwia i człowieka.
Dałbyś link do PDF'a, proszę.
@pkostowski: Odyseja Kosmiczna 2000? Garbiel Knight?Grand Theff Auto? Widać że pisane przez fachowca xD

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata,


@pkostowski: Niby tag obserwuję, ale mam coraz więcej wątpliwości czy ja chcę te ciekawostki poznawać...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@pkostowski: Pamiętam jak mnie kuzyn zabrał na te całe mszę egzorcystyczne w Częstochowie w katedrze, ultra katoswir z niego był. Ludzie upadali, coś tam krzyczeli i ksiądz przed tą całą mszą pyta czy wyrzekacie się i było min Paktofonika, diablo II, hello Kitty, The Beatles właśnie i inne temu co już nie pamiętam xD
@pkostowski: Gdyby ktoś był ciekawy, co na temat tego typu list mówi Biblia.

Biblia mówi, że kiedy się nawracamy, czyli gdy (Rz 10:9):

"jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."

Więc można być "wierzącym" lub religijnym, ale nie być zbawionym.

A jeśli chodzi o wyliczanie rzeczy, których ci wolno i nie wolno, w Rzymian 14: 2-3,14 jest