Wpis z mikrobloga

Hej, mam taki odbiornik z Tauronu (światłowód), operator mówi, że mam kupić router na własność, żeby podłączyć do niego skrętką z tego modemu (?). Gdzie zatem zapisana jest informacja o mojej przepustoiwości (100Mb, 300Mb, 500Mb)?
I co w przypadku jeśli bym np. zmienił operatora Internetu na Orange, odpinam swój ten router na własność i Orange wpina FunBox?
A co w przypadku gdybym chciał np. zmienić przepustowość ze 100Mb na 500Mp, robią to zdalnie, czy muszą przyjechać?

Pytam, bo mam stary ADSL i nie wiem jeszcze jak to wygląda przy światłowodzie :)

#tauron #swiatlowod #swiatlowody #internet #malopolska #orange #upc #play
MisiekD - Hej, mam taki odbiornik z Tauronu (światłowód), operator mówi, że mam kupić...

źródło: comment_1673310579frtJRi4JntdJj2rFtWtUQH.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: ehh, zacząłeś od tego, ze router nie ma Mac. To ciekawe jak by działał w nim ethernet. Potem piszesz wszystko to co ja, obracając to przeciwko mnie. Kto jest błaznem?
  • Odpowiedz
@MisiekD: tak prostując co wyżej ludki powiedzieli to operator limituje prędkośc "u siebie", dzieje się to w różnych miejscach sieci w zależności od tego jak zbudowana jest sieć operatora

rozpoznawać Cię operator może na wiele sposobów, pierwszym z brzegu jest choćby ten ONT którego wrzuciłeś zdjęcie

a jak "robi się" internet? to też zależy od operatora, może musisz kupić router i wysłać zdjęcie naklejki / adres MAC, może trzeba się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@no_one: xD naucz sie czytac ze zrozumieniem, OP nie ma routera wiec nie ma jeszcze zadnego mac adressu do podania. Nie kazdy operator autoryzuje po mac adressie routera a tutaj nawet operator opa nie bedzie pewnie znal mac adresu onta.

@krzywy_kanister: tak, nie napisalem o routerze, że go mam. Ale z tego co słyszę to możliwe, że operator chce mi dać router na własnośc, ale już skonfigurowany. Więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: A ja mam orange 1gb funbox 6, + ONT , #!$%@?łem funboxa i mam swój ruter nie wiem w czym macie problem : /

@patoologiaa: hehe, i nie mają z tym problemu? Jakiejś ksry nie nakładają za to? Nie wiem czy FunBox jest obowiązkowy w podłączeniu, ale osobiście to wolałbym to zbędne urządzenie wywalić. Pewnie jakość WiFi też jakaś do dupy :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: No nie technicy mi dali ONT + funboxa, ale fun box robi jako 2 router a pierwszy mam inny. Sam im mówiłem że chce dać inny router.

@patoologiaa: a ok, czyli jakbym im powiedział, że nie chce funboxa to myślisz, żeby mi go wciskali? Bo generalnie go nie chcę, pewnie jest słaby i nie do moich wyższych zastosowań
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD

Jeżeli nie chcesz FunBoxa to nie musisz z niego korzystać analogicznie Orange na sieci własnej pozwala na montaż swojego routera

@Arhoax: ale nie musze korzystać w sensie, że mogę go całkiem odłączyć i ominąć?
  • Odpowiedz