Wpis z mikrobloga

Cisza, spokój, nic się nie dzieje. A więc pora na kolejną odsłonę cyklu "mecz, który nikogo nie interesuje". Dzisiaj pójdę na łatwiznę i napiszę kilka słów o Tauron Lidze (i przyległościach).

Na początek muszę posypać głowę popiołem. Kilka dni temu zachęcałem do obejrzenia spotkania Chemika Police z ŁKSem Łódź. Napisałem nawet, że być może będzie to ciekawe spotkanie. Nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) ŁKS wygrał 3:1 i dzięki temu zwycięstwu powrócił na fotel lidera. Jest jedyną drużyną w tym sezonie, która nie przegrała żadnego meczu.

Natomiast Legionowia nie wygrała żadnego spotkania i z dorobkiem okrągłego zera punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Co prawda do dna wyznaczonego przez Wisłę Warszawa kilka sezonów temu jest jeszcze trochę (-2 punkty na koniec sezonu), ale i tak niesmak pozostał. Co ciekawe, Legionowia wygrała swoje jedyne z greckim ASP Thetis VOULA w Pucharze Challenge. Tak, który obecnie szoruje po dnie Tauron Ligi, przed sezonem zdecydował się na start w Pucharze Challenge. Co więcej, udało im się wyeliminować Greczynki (przegrana 0:3 na wyjeździe, wygrana 3:0 u siebie, a potem wygrany złoty set) i awansować do kolejnej rundy! Potem oczywiście Legionowia odpadła po dwumeczu z włoskim Chieri76 (gdzie obecnie gra Olivia Różański).

Na koniec przypomnienie - jutro powracają europejskie puchary. Developres podejmuje u siebie Imoco a Skra na wyjeździe w Stambule spotka się z Galatasarayem (oba mecze niestety rozpoczynają się o 18:00). Coś mi mówi, że żadne z tych dwóch spotkań nie wywoła poruszenia na tagu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#siatkowka
  • 5
Natomiast Legionowia


@groman43: Tu należy rozszerzyć wpis. Klub z Legionowa obecnie jest bankrutem. Najlepsze miejsce w historii klubu czy zeszłoroczny 5 miejsce zostało zrobione na kredyt. Tzn prezes Ciejka po kontraktował wysoko, nie udało się spiąć budżetu i obecnie klub na dniach ma mieć komornika na koncie.
Legionovia została dopuszczona do Tauron Ligi warunkowo tzn miała czas na spłatę do 31.12.2022, niestety z info wynika że nic nie spłaciła. Sytuacja jest
@Ice_Glaze: Widzę, że w Legionowie zagościła polska szkoła zarządzania w najlepszym wydaniu. Legionowia, Bielsko, być może Tarnów (z tego klubu też był mały eksodus). I to wszystko w jednym sezonie.

@Dar_mlodziezy: Przepraszam, Wisła skończyła sezon tylko z -1 punktem, nie z -2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale za to pamiętam kretyński mecz z Chemikiem Police. Wisła obudziła się z ręką w nocniku w ostatnim momencie, że
w Legionowie zagościła polska szkoła zarządzania w najlepszym wydaniu.


@groman43: Klub stoi bardzo krucho z kasą, nie ma na zaległe kontrakty, obecny skład to dno TauronLigi a prezes sie bawi w puchary europejskie. W mojej ocenie typ powinien być spalony w środowisku siatkarskim, po prostu mieć zakaz działa w strukturach i tyle.
@groman43: @Ice_Glaze: z Wisłą to była też ciężka kwestia, prezes oburzony na ligę, że ta była kiedys zamknięta a dotąd nie wypłacił wszystkiego byłym zawodniczkom. Jeśli chodzi o Legio, to żeby było śmieszniej, mają drużynę w Tauron która nie wygrała nic i praktycznie nie płaci (sama spółka ma długi ) i chyba w celu uratowania klubu przez upadek, wprowadzili druga drużyna do 1 ligi, pewnie chcąc ostatecznie tam sie przenieść