Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #kredythipoteczny

Jak najlepiej w przeciągu roku zbudować sobie zdolność kredytową?

Prowadzę JDG ale specyfika jest taka że w niektórych miesiącach mam dużą stratę (zakup towaru) a w innych spory zysk (sprzedaż). Z tego co się orientowałem w banku to nawet jeśli średniomiesięcznie wyjdzie mi 20k PLN na czysto netto to bardzo źle to wygląda jeśli w wielu miesiącach jest strata.

Myślałem żeby zarejestrować spółkę z o.o. i wypłacać sobie powiedzmy 10k netto z tytułu umowy zlecenia czy też powołania członka zarządu, resztę zysku wyprowadzać ze spółki poprzez JDG lub dywidendę. Nie jest to dla mnie super rozwiązanie jako że podatkowo będę musiał dopłacać do interesu miesiąc w miesiąc (zus, podatki, księgowość itp) ale nie widzę obecnie innego rozwiązania żeby stworzyć sobie jakieś stałe dochody które "ładnie wyglądają w banku" i dadzą mi dobrą zdolność na zakup mieszkania. Czy możecie podzielić się doświadczeniami czy takie wyjście jest w dłuższej perspektywie opłacalne biorąc pod uwagę że sp. z o.o. daje też inne benefity?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bbabdabab6bef5c0905e4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
Myślałem żeby zarejestrować spółkę z o.o. i wypłacać sobie powiedzmy 10k netto z tytułu umowy zlecenia czy też powołania członka zarządu, resztę zysku wyprowadzać ze spółki poprzez JDG lub dywidendę


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie poprawi to zdolności, bank analizuje historie firmy. CEO jednoosobowej sp zoo to jest słaby dla nich klient. Najlepiej popracować nad rozbiciem kosztu na kilka miesięcy tak żeby nie był jednorazowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poldek0000: Podpowiesz tutaj albo na priv z którym bankiem udało Ci sie tak rozmawiać? Szukam opcji bo dla banków jestem trendowaty (ryczałt od lipca tj. <12 mies. prowadzenia działalności)

@Szeregowy111: mój to był Raiffeisen, ufał takim ja ja i pewnie dlatego go wykupili XD.
A tak serio to sporo sie zmieniło i pewnie moje wiadomości się przeterminowały. Poszukaj doradcy kredytowego w swojej okolicy on będzie na bieżąco.
@AnonimoweMirkoWyznania: Duże różnice w dochodach w poszczególnych miesiącach nie są korzystne, jednak jeśli mają swoje uzasadnienie (np. działalność sezonowa) to nie będą dużym problemem przy odpowiednim wyborze banku. Pomocna może być notatka służbowa wykonana przez osobą składającą wniosek. W zależności od banku zdolność kredytowa jest obliczana na podstawie różnych danych. Część banków analizuje głównie ostatnie zeznanie PIT, inne mocniej zwracają uwagę na bieżący okres. Niektóre banki analizują też wyniki finansowe za