Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@spoogie: Większość kupuje za gotówkę, Ukraińcy też sporo kupują. Wykop to takie miejsce gdzie ludzie wierzą w różne głupoty. Ekspertami przeważnie są ludzie, którzy nie mają pojęcia o branży, temacie, reszta to łyka i wyrabia sobie zdanie na podstawie memów i innych obrazków;)
@dumbas serio ktoś wierzy, że pojeździła rok i berze następne auto bo jej się znudziło? xD prawdopodobnie musiała wpłacić też coś wkładu własnego, w 2021 nie było podwyżki st00pek a teraz podnieśli to i rata leasingu wzrosła i już nie stać na spłatę xD
@mszto: Znudziło i/lub robi upgrade i przy okazji chce zgolić na odstępnym. Przy rosnących cenach samochodów i długich czasach oczekiwania można trochę grosza w taki sposób zarobić. Wątpię, żeby ktoś, kto mimo wszystko zdolność do wzięcia takiego samochodu miał pogrąży parę stówek podwyżki na racie.
@JC97 nie przesadzaj, że to pare, stówek. Akurat q3 stoi trochę na placu w Polsce więc można dostać od ręki xD argument z długim czasem oczekiwania trochę chybiony. Mogę się mylić ale jeżeli nie ma dochód to nie może odliczyć VAT więc musi go zwrócić do us.
@mszto: A Ty myślisz, że o ile mogła wzrosnąć rata na takim poziomie? xD Ktoś wyżej pisał, że przy leasingu na 5 lat wzrosła o 20%, więc tutaj pewnie mniej, ale nawet te 20% to będzie mniej niż 5 stów. Kto mówi, że dochodu nie ma?
@TheDzions: mam auto w podobnej cenie też leasing audi (3 lata) i rata od 2021 roku mi wzrosła o 400 zł netto. Jak brałem to rata 2231 zł netto teraz 2642 netto. Więc nie jest tak jak piszesz że nagle 1000 zł.
@JC97: pierdzik to jest Peugot 5008 z silnikiem 1.2, dwu litrowa benzyna to normalny silnik jak na ten gówniany kraj z akcyza z dupy na 2.0+

A to w ogóle jest q3, więc mały suv
@dumbas serio ktoś wierzy, że pojeździła rok i berze następne auto bo jej się znudziło? xD prawdopodobnie musiała wpłacić też coś wkładu własnego, w 2021 nie było podwyżki st00pek a teraz podnieśli to i rata leasingu wzrosła i już nie stać na spłatę xD


@mszto: Mój szef co roku wymienia sobie tak auta w leasingu xD
@JC97: Nie, w najmie (APL) masz podaną kwotę wykupu w momencie zawarcia umowy i możesz podjąc decyzje czy oddajesz auto czy wykupujesz. Ubezpieczenie (pierwszy rok), możesz mieć w racie, ale nie musisz.