Wpis z mikrobloga

@JC97: no jak nie xD kolejny wykopowy matematyk xD
odsetki masz od kwoty pozostałej do spłaty, a ta kwota jest bardzo duża, grubo ponad 50% wartości początkowej samochodu, a odsetki masz liczone od pozostałej kwoty. Lekkim #!$%@? jej po podwyżkach ratka skoczyła o 1k zł
  • Odpowiedz
@TheDzions: To policz różnicę w odsetkach przy oprocentowaniu ok. 3%, jakie było w 12.2021 i teraz 8%. Konkretne procenty trochę z dupy, bo nie wiem jakie parametry leasingu ma nasza bohaterka, ale przy leasingu na 3 lata nie będzie takiej różnicy jak przy kredycie na 30 lat xd
  • Odpowiedz
@awful2: Przy leasingu na 3 lata wzrost będzie mniejszy, ale zakładając nawet ten wzrost o 20% to wyszłoby, że początkowa rata powinna być 2400 netto, nie "2k lub mniej".
  • Odpowiedz
a może sprzedaje bo ma niedługo Porsche do odbioru? Ludzie leasingujacy auta to nie Janusze którzy jeżdżą jednym samochodem 15 lat aż do rozpadu. Mija rok, dwa, trzy lata. Auto się nudzi, na horyzoncie pojawia się coś lepszego i auto się po prostu wymienia.


@Wygryw_z_wyboru: Q3 z takim harmonogramem spłaty to aż krzyczy chcę niemieckiego suva marki primjum, ale starczyło na najtańsze kaudi w leasingu, gdzie na koniec muszę jeszcze wywalć
  • Odpowiedz
@JC97: generalnie ciężkie do policzenia, ale jak masz jeszcze 2 lata i weźmiesz pod uwagę tylko sam wykup to masz przy 8% (a może być więcej, bo #!$%@? są umowy leasingowe na taki procent że ja #!$%@? - ale to audi więc pewnie od nich ma leasing) ze 159 900zł to masz rocznie odsetek 12792, przy 3% masz około 5k zł, wzrost w obrębie roku ma w okolicach 8k więcej i
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: skoro w 2017 naganiał na zakup nieruchomości pod wynajem, to ktoś na tym stracił, jeżeli się go posłuchał? Nie


@Gustavo_Fring: Szczyt jego popularności to lata 2019-2022 to wtedy zaczął „wielka integracje” i kuszenie ludzi rzekomym bogactwem i drogimi samochodami. Wcześniej pokornie mówił, że nieruchomości to majątek, a świecenie drogimi samochodami zostawia gołodupcom. Narracja musiała zostać zmieniona wraz z nowym modelem biznesowym - golenia owiec na kursach.
Tak działa piramida
  • Odpowiedz
@dumbas nie pojmuje tego kupowania auta na takie raty. To nie lepiej wynajmować? O ile mieszkanie się zwróci i raty się jako tako opłacają w stosunku do wynajem to z autem nie widzę sensu. Za parę lat te auto jej się znudzi, a jego wartość będzie tylko spadać
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Przeciez to jest wlasnie wynajem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz okreslony czas trwania, max przebieg i na tej podstawie leaisng okresla ze takie 3 letnie auto bedzie warte ile ten wysoki wykup. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zatem splacasz tylko utrate wartosci nie angazujac calego kapitalu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szynszyla2018:
To sie nazywa popisy na szosie- kazdemu pokazala jakim jest czlowiekiem sukcesu,ze ja stac na takie ekskluzywne auto.
Takich ludzi nie zrozumiesz,kupuja rzeczy na ktore ich nie stac,bo chca imponowac ludziom ktorych nie lubia.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru ja się tam nie znam, ale liczyć potrafię.

1. Leasing kasuje się po to by walić państwo na podatkach.
2. Można auto wykupić i sprzedać drożej

‐-----
Tutaj mamy klasyczne, pokaże, że mnie staćXD
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Wynajem często jest droższy, bo opłacasz też ubezpieczenie i szereg innych usług, które samemu ogarniesz taniej jeśli tylko masz zniżki. Do tego w leasingu masz gwarantowaną kwotę wykupu jakbyś jednak chciał ten samochód na koniec wykupić. W najmie cenę wykupu poznajesz pod koniec umowy i jest liczona na podstawie wartości rynkowej, więc w scenariuszu z wykupem najem najczęściej się nie opłaca.
  • Odpowiedz