Wpis z mikrobloga

Chciałbym rozpocząć symboliczną sprzedaż własnych owoców i warzyw (główne malin, jak coś to polecam się - mam do nich rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)), również przez internet (wiem, maliny przez internet, debil xD) i teraz tak: w necie jest mnóstwo artykułów na ten temat, część przeczy sobie wzajemnie. W jednych jest informacja, że to co zbieram, to po prostu wystawiam na sprzedaż i tyle (byle do klienta końcowego), w innych że jestem ograniczony tylko do miejsca wyprodukowania towaru/targowiska a w jeszcze innych, że konieczne jest zarejestrowanie działalności jako rolnik (rolniczy handel detaliczny/ sprzedaż bezpośrednia). Rolnikiem nie jestem i pewnie długo nie będę.
Wiem tylko, że w każdym z tych aspektów trzeba prowadzić ewidencję sprzedaży i ów sprzedaż nie może przekroczyć pewnego progu kwotowego i ok, dla mnie to zrozumiałe, bo i tak go nie przekroczę.

Jak zatem to robić w pełni legalnie, tak żeby można było również wysyłać przez internet? Nie chcę robić lewizny, bo lubię spokojnie spać a życzliwych nie brakuje.
Zgłaszać to do sanepidu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#rolnictwo #ogrodnictwo #ogrod #prawo
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach