Wpis z mikrobloga

@lionkiell: @s---k: To od razu zapytam o coś jeszcze. Czy ceny wynajmu mieszkan są jakieś #!$%@?? Tzn. od razu odpuszczam sobie myślenie o Amsterdamie, ale na przykład takie Hilversum. To już wygwizdow, a 50 metrów za 1500 euro przy średnich zarobkach w nl 2500 EUR. Kto to wynajmuje?
@kochamajfony: Mój brat mieszka w Holandii, i wynajmuje małe mieszkanie typu studio flat za 600€/mc z wliczonymi rachunkami. Skąd wy bierzecie takie ceny??? Zarabia na magazynie 2380€/mc (grudniowa 2800€).
Dla porównania ja jako pracownik biurowy zarabiam w Polsce 2700zł/mc podstawy, plus czasem (bardzo rzadko) premie w wysokości 300zł brutto.
Pod względem kosztów życia polska to #!$%@? kraj.
@kochamajfony: ja wlasnie zostalem w pl bez niczego z kredytem i mysle o emigracji, ale Niemcy chyba odpadaja bo znam tylko ang xD boje się tylko tego ze nie znam sie zupelnie na budowlance ani nic a całe życie mi ludzie tluka do głowy ze za granicą to tylko budowa na czarno ;d nigdy nigdzie w życiu nie bylem btw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Gadgetztan: to mu się strasznie pofarciło. Za 600€ to ludzie wynajmują teraz nieumeblowane pokoje. A wynajem mieszkania prywatnie to zazwyczaj 1000+ bez mebli i podłóg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kochamajfony: tanio to zaczyna się robić przy granicy, a nie w Hilversum.
@Silvervend: Mieszka tam od 2018 roku. Właściciel żyje tylko z tego wynajmu. Posiada dwa budynki przerobione na takie mieszkania. Czynsz nie zmienił się od 2018. Żebyśmy się zrozumieli. To jest bardzo małe studio, na moje oko max 22m2. Ale dla singla jest wystarczające. A i w gości jak ja byłem to materac na podłogę i też można się przespać.

Ja wynajmowałem coś podobnego kiedy mieszkałem w Anglii. Dwadzieścia parę metrów, salono-sypilania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Gadgetztan: to nadal duży fart. Koleżanka wynajmuje mniej niż 20m za 1200. Druga pokój bez mebli w mieszkaniu 3 pokojowym za 600. I przy takich cenach to masz normalnie konkurs, bo chętnych jest nastu.

UK to kompletnie inny rynek. Spędziłem tam 5 lat i za 500f to mogłem wynająć dom w jednym rejonie, a w drugim nie starczało na pokój.