Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc i radę. Uwaga, trochę długie.

W tym roku kończę studia - ekonomię, i mam pytanie, czy istnieje taka możliwość aby połączyć wiedzę programistyczną + właśnie ekonomia.

Skończyłem technikum informatyczne, ale na studia poszedłem na ekonomie, ponieważ interesował mnie temat finansów. Obecnie pracuję w księgowości, do automatyzacji Excela używałem VBA, ale po napisaniu kilku automatów zabrakłoby mi już pomysłów i chciałem spróbować czegoś nowego. Poza tym jakoś średnio mi odpowiada ten język.

Zacząłem naukę Pythona, skończyłem na podstawach, później zacząłem robić jakiś prosty projekt w Django, ale to framework webowy, więc stwierdziłem, że to średnio pożyteczne. Później zacząłem naukę SQL, i podstawową wiedzę posiadam.

I teraz pytanie - co dalej?
Co jeśli znam podstawy Pythona (OOP) + SQL? Czy to dobry kierunek? Czy są jakieś stanowiska gdzie mógłbym wy korzystać tą wiedzę? Czy może lepiej zacząć naukę czegoś innego? Pracuję na SAP, więc może ABAP albo pójść w stronę wdrażania systemu?

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie!
#programowanie #python #sql #programista15k #programista25k #programista #ekonomia #analizadanych #naukaprogramowania #pracait
Pobierz ATLETICO - Mirki, proszę o pomoc i radę. Uwaga, trochę długie. 

W tym roku kończę st...
źródło: comment_1673222114zfu5i4L60cvuSjC9CBMaA1.jpg
  • 9
@running: do czego BA ma znać python? Jezeli dobrze pamiętam to BA zajmuje się procesami, pośredniczy między klientem a devami. Zdaje sobie sprawe, że co firma to inne wyobrażenie o stanowiskach w szeroko pojętym data analytics, ale nie spotkalem sie jeszcze by BA analizował / integrował / cokolwiek z danymi, bardziej robił BPM (business process modeling)
@peoplearestrange:
Ostatnio u nas coraz częściej BA jest wiązany z data analyst, a myśle, że związane to jest z tym, że często na zachodzie tak podkreśla się role BA, albo złego tłumaczenia. Analityka biznesowym, a analityk biznesu.
Masz racje, sam pracowałem jako BA, teraz już analiza systemowa i architektura, i typowy BA zajmuje się procesami, wymaganiami i działa na styku IT-biznes.
Ale ogólnie zakres pracy analityka to jest inny w każdej