Wpis z mikrobloga

Mirki macie jakiś sposób zarządzania finansami? Macie jakieś wyznaczone kwoty, które w momencie kiedy dostaniecie przelw (przelewy) puszczacie jakiś procent dalej na to czy na tamto konto? Mam wrażenie, że moje zarządzanie finansami (a właściwie brak zarządzania) to totalny chaos i chciałbym trochę nad tym zapanować. Może ktoś z własnego doświadczenia coś podrzuci lub może jakąś ciekawą książkę, która porusza ten temat?

#finanse #pieniadze #oszczedzanie #zarzadzaniefinansami #rozwojosobisty #budzetdomowy
  • 6
@pepepanpatryk: pierwsze co robię po wypłacie to rachunki, abonamenty i zobowiązania

Potem odkładam wyznaczoną kwotę na osobę konto zv osobna karta jako wydatki na jedzenie i chemię gospodarczą Czyli codzienne utrzymanie

Po tym stała kwota oszczędności na osbny rachunek

I to co zostaje jest na pozostałe wydatki na paliwo, ciuchy, elektronikę, rozrywka itp. a koniec miesiąca nadmiar idzie do oszczędności

Oszczędności podzielone są na ogólne oraz celowe np. Mala kwota na
@pepepanpatryk
@ode45

Do.dzielenia kasy na budżety dodam, że dla mnie np dzielenie budżetu na jedzenie najlepiej sprawdza się w tygodniowych odstępach, nie miesięcznych. Jak wydam miesięczne jedzenie w ciągu dnia to nie ma opcji żebym nie wydał ponad budżet później w miesiącu, to za długi okres. Ale.tygodniowo? Spokojnie do upilnowania (też system kopertowy).