Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżeli mam sporo wolnych oszczędności i prowadzę jednoosobową #dzialanoscgospodarcza na #ryczalt, to jaka forma zakupu samochodu jest najbardziej opłacalna?

Wydaje mi się, że najkorzystniej będzie zarejestrować go do użycia "mieszanego" (prowadzę głównie zdalną działalność biurową) i kupić auto od razu za gotówkę + upomnieć się o zwrot połowy VATu, a następnie upominać się o zwrot połowy VATu za benzynę i akcesoria/naprawy.

Czy tak faktycznie jest? Czy warto rozważyć inne formy, np. #leasing albo jakieś #kredyty?

#pytanie #samochod #samochody #auto #auta #motoryzacja #kredyt #pozyczka #pozyczki #jdg

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63baf0cfbab6bef5c09046a7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jeżeli mam sporo wolnych oszczędnoś...

źródło: comment_1673202763XTtZvEXnquYDl8aqUqYBRu.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym bral leasing przy odpowiednich parametrach oczywiscie, vat i tak sobie odliczysz w czasie, stopy pewnie w ciagu najblizszego roku spadna a inflacja i tak pozera te pieniadze wiec mozna reszte ktora sie zostawilo nie inwestujac w auto, zainwestowac w cos innego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja ci powiem miras, mam odłożone 100k i się właśnie zastanawiałem. I generalnie stwierdziłem, że wezmę leasing, wkład 45% za auto 90k, wyjdzie ok 40k potem leasing na 3 lata i wykup 10%.
Koszt leasingu wyszedł mi 109%, za pozostałe 60k kupię obligacje państwowe indeksowane inflacją bądź zainwestuje w coś innego.
Przy takiej inflacji taki leasing to serio spoko opcja. Po odliczeniu 10% VAT i wykupie wyjdzie, że finalnie zapłacę
  • Odpowiedz
@mikorys: Moze tez spasc ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko zalezy co bedzie w USA i Europie. Jednak gdy banki naganiaja na stala stope to tez jest jakas przeslanka ze mozna sie spodziewac spadkow stupek.
  • Odpowiedz
@pepsi22323: Skąd wiesz, ze banki naganiają na stałe stopy? Mi stałą stopę tylko dealer zaproponował, a tak to wszęsdzie łącznie z bankami oferowana była mi zmienna stopa, dopiero jak zapytałem o stałą to się okazywało, że jest możliwa.
  • Odpowiedz