Wpis z mikrobloga

Mirki przeglądam sobie jakieś nowe samochody (używane) i mam budżet tak do 200k. Nie przeszkadza mi importowanie samochodu z USA, więc bardzo proszę o brak komentarzy na ten temat.
Co byście wybrali na moim miejscu? Zastanawiam się nad usportowionym sedanem:
Mercedes E53 AMG lub
BMW M5

np.
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-e-2019-mercedes-benz-e-amg-53-4matic-benzyna-automat-4x4-ID6Fd0mo.html
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-m5-2018-bmw-m5-benzyna-4x4-automat-ID6FbrAG.html

a może coś innego?

#auto #samochody #mercedes #bmw
  • 24
@Golfinho: w sensie używanego? Nie podoba mi się za bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@WykopanyDzon: nie zależy mi aż tak bardzo na #!$%@?. Już ściągnąłem raz sobie auto z USA i mi wyszło dużo taniej niż w PL. A masz coś konkretnego na myśli?

Myślałem też o Mercedesie E63S AMG, ale to nie mój budżet :/
@wielki_beben: zależy od stylu czy wielkości samochodu, opcji jest milion.
Do wygłupów, mniej praktyczne i lepsze darcia mordy pewnie BMW M2/M3/M4/M5 najlepsze. M2 jest na pewno genialnym samochodem.
W Audi jest RS3, S4 i podobne są z troche innej szkoły, ale też fajne.
Z Amerykańskich masz np. Camaro z 6.2 albo którąś Corvette.
Wiadomo, że to wszystko bardzo szybkie auta i wiadomo, że z tej mocy tak średnio da się skorzystać.
@KeepCalm: dzięki wielkie za odpowiedź.
w tym momencie szukam czegoś powiedzmy nie najmniejszego tak, żeby dało się w miarę komfortowo korzystać też z kanapy z tyłu, ale z pazurem tak żebym sobie mógł przycisnąć w weekend poza miastem, albo na autostradzie. Raczej nie będę jeździł na torze.
Raczej szukam czegoś niemieckiego

@ponik_kolny: dzięki za info. W sensie, że e53 jest mniej dynamiczny?
No tak masz rację. Wychodzi na to, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielki_beben: co raz częściej u osób które mają/miały lub redaktorów/testerów pojawia się opinia l, że nie warto na Daily brać M3 tylko oczko niżej, czyli 340i. Podobnie w innych markach. Nie będziesz jeździł po torze to nie wykorzystasz możliwości takiej M3, a będziesz miał koszty utrzymania, a może i np. mniej wygodne zawieszenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielki_beben: trzeba dopasować do siebie, ja lubię lżejsze auta. Z piątek miałem styczność tylko z F10, dobre wrażenie na mnie wywarła, jakbym robił trasy i miał powyżej 40 lat to pewnie bym w jej stronę spoglądał. Tak to wolałbym jak wyżej czwórkę, bezwypadek, mały przebieg. 3 litrowy motor ma fajny potencjał na mody, nawet sam soft.
@wielki_beben: Wyglada może i super ale jest przy tym aucie jest potrzebna bardzo mocna weryfikacja ponieważ jak przejrzysz sobie jej historię to w 2019 roku była kupiona za 38000 dolarów plus opłaty i transport do Polski za mocno uszkodzony tył to jakieś 230 000 zł. Do tego naprawa która jak miała być dobra to nie była tania, a robić było co ponieważ podłużnice z tylu wjechały do wewnątrz.