Wpis z mikrobloga

@kantek007 przy hulajnogach i tak problemem są głównie użytkownicy i brak prawnego uregulowania korzystania nich, jako sam środek transportu są genialne w sumie
No i przy hulajnogach jedna rzecz jest szczególnie irytująca co do sytuacji prawnej. Prawo pisze się pod hulajnogi wynajmowane na czym cierpią użytkownicy, którzy mają hulajnogi na własność i są ogólnie zniechęcani do zakupu restrykcjami, które poza hulajnogami wynajmowanymi nie mają sensu
@kantek007: Najbardziej mi szkoda, że pewnie kiedyś drastycznie obniżą liczbę lub zakażą całkowicie lotów pasażerskich, a ja jeszcze nie leciałem nigdy i pewnie długo nie polecę. Możliwe, że ominie mnie era lotnictwa w historii człowieka... :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 208
@kantek007: nie ogarniam tej nagonki na posiadaczy samochodu xd ogólnie to ciężko mi sobię wyobrazić żeby z dzieciakami tłuc się w zbiorkomie, ani to taniej, ani wygodniej, a napewno niepraktyczniej. I miód dla uszu dla zielonych, do marketu 50m dalej też lubie pojechać autem, wrzucić zgrzewki picia do bagażnika i zostawić w garażu bo czy nie o to chodzi w życiu żeby było łatwo i wygodnie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
@kantek007:


ALE JA NIE ZREZYGNUJE Z SAMOCHODU BO MUSZE DOJECHAC DO PRACY DO KTOREJ MAM 5KM A 10 LAT TEMU MI SIE AUTOBUS SPOZNIL 10 MINUT I JA MAM TRAUME I NIE BEDE KORZYSTAL Z KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ BO KTOS KIEDYS WKLEIL ZDJECIE DO NETA ZE ZAWSZE NIMI JEZDZA BEZDOMNI CZEGO NIE ROZUMIESZ???.

@pieczony_szczur_z_ogniska:

Spokojnie, może kiedyś uzbierasz na swoje własne auto i wtedy zrozumiesz jak bardzo jest to wygodne. Auto
przy hulajnogach i tak problemem są głównie użytkownicy i brak prawnego uregulowania korzystania nich, jako sam środek transportu są genialne w sumie


@Piesa: I to jest ich zaleta tak jak i rowerów. To, że ludzie są samolubni i porzucają je gdzie popadnie to nie wina systemu, a braków w edukacji tych matołów.
@pieczony_szczur_z_ogniska ale tu też nie można powiedzieć, żeby komunikacja miejska była godna zaufania w sporej części miast. Przejazd takową nie ma zwykle nic wspólnego z komfortem, a czasem i punktualnością.
Ludzi od aut do komunikacji powinno się przekonywać dobrym i tanim zbiorkomem, a nie akcjami społecznymi zachęcającymi do czegoś co faktycznie ciężko lubić. Imo robi się to od dupy strony.

Najpierw inwestować w zbiorkom, jakość i ilość połączeń, a potem zachęcać do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@dzar: no imo głównie rozchodzi się głównie o zidiocenie większości kierowców. Zastawianie chodników, wejść, wjazdów, wjeżdżanie na trawniki, przejścia dla pieszych. #!$%@? w miastach i poza nimi, niebezpieczna jazda nie tylko dla pieszych ale i innych samochodów
Dodatkowo jest typowa roszczeniowość na równi z tą madkową, drogi trzeba kłaść, najlepiej od razu 5 pasów w każdą stronę, parkingi mają być max 50m od każdego miejsca do którego chcieliby dojechać oczywiście wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Infamiee: ja np po sobie zauważyłem, że to taka typowa mentalność danej grupy, np będąc pieszym to nienawidzę rowerzystów i kierowców, i nie chcę uchodzić za szowiniste ale kobiet kierowców nienawidzę potrójnie, większość zdarzeń na pasach czyli przypadków kiedy ktoś nadmiernie wymusza pierwszeństwo na pieszym to kobiety... no ale wracając do nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako rowerzysta nienawidzę pieszych i kierowców, a jako kierowca analogicznie pozostałych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@dzar: ludziom brakuje perspektywy, poruszam się absolutnie każdym środkiem lokomocji i nauczyło mnie to że każdy ma swoje + i - oraz jak nie utrudniać innym poruszania się.
Trzeba mieć oczy dookoła głowy i przewidywać ruchy innych... reszta to poprostu bycie normalnym i starać sie stosować do znaków drogowych. Niby podstawy, ale jednak brakuje ich na Polskich drogach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pieczony_szczur_z_ogniska: Czemu tak się uparliście na posiadaczy prywatnych aut? Korzystam ze wszystkich wyżej wymienionych środków transportu (oprócz carpoolingu) w zależności od potrzeb i taki układ mi bardzo odpowiada. Sam nie korzystasz i drugiemu też nie dasz albo zakażesz? Powodzenia z takim sposobem myślenia
może kiedyś uzbierasz na swoje własne auto i wtedy zrozumiesz jak bardzo jest to wygodne


@Wygryw_z_wyboru: Stać mnie i używam raz na 2 tygodnie. Po to kupiłem mieszkanie w dobrym punkcie lokalizacyjnym żeby jeździć za darmo komunikacją.