Wpis z mikrobloga

@kantek007:


ALE JA NIE ZREZYGNUJE Z SAMOCHODU BO MUSZE DOJECHAC DO PRACY DO KTOREJ MAM 5KM A 10 LAT TEMU MI SIE AUTOBUS SPOZNIL 10 MINUT I JA MAM TRAUME I NIE BEDE KORZYSTAL Z KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ BO KTOS KIEDYS WKLEIL ZDJECIE DO NETA ZE ZAWSZE NIMI JEZDZA BEZDOMNI CZEGO NIE ROZUMIESZ???.
@pieczony_szczur_z_ogniska:

Spokojnie, może kiedyś uzbierasz na swoje własne auto i wtedy zrozumiesz jak bardzo jest to wygodne. Auto
  • Odpowiedz
@pablosik: To nie jest żadna wina braków w edukacji, to wina natury ludzkiej. Myślisz, że taki człowiek nie wie, że źle robi zostawiając hulajnogę na środku chodnika? Wie, tylko ma to w dupie.
  • Odpowiedz
@kantek007: Niech będzie jak w Niemczech, gdzie ludzie w srogim deszczu zawożą dzieci do przedszkola przed pracą na rowerze z przyczepką z przodu. I nie mówię tu o dużych miastach.
  • Odpowiedz
czy nie o to chodzi w życiu żeby było łatwo i wygodnie?


@dzar: Niby tak, ale doszliśmy do momentu, gdzie miasta nie wyrabiają jeśli wszystkim miałoby być "łatwo i wygodnie". ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Issac: dopóki się nie zostanie kierowcą to się nie zrozumie kierowców. Jak mają to zrozumieć gówniarze albo stare baby które prawko zdały na maluchu a od tego czasu mąż je wszędzie wozi?
Zauważyłem że kierowcy inaczej poruszają się pieszo niż osoby które nigdy nie prowadziły. Stosują zasadę ograniczonego zaufania, nie powodują niejednoznacznych sytuacji stojąc przy przejściu, nie zachodzą cofających pojazdów itp. A osoby które nigdy za kółkiem nie usiadły idą przed
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kantek007:


ALE JA NIE ZREZYGNUJE Z SAMOCHODU BO MUSZE DOJECHAC DO PRACY DO KTOREJ MAM 5KM A 10 LAT TEMU MI SIE AUTOBUS SPOZNIL 10 MINUT I JA MAM TRAUME I NIE BEDE KORZYSTAL Z KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ BO KTOS KIEDYS WKLEIL ZDJECIE DO NETA ZE ZAWSZE NIMI JEZDZA BEZDOMNI CZEGO NIE ROZUMIESZ???.


@pieczony_szczur_z_ogniska: w jakich sklepach kupujesz rzeczy przywiezione ekologicznym transportem?
  • Odpowiedz
nie ogarniam tej nagonki na posiadaczy samochodu xd ogólnie to ciężko mi sobię wyobrazić żeby z dzieciakami tłuc się w zbiorkomie, ani to taniej, ani wygodniej, a napewno niepraktyczniej


@dzar: Wszystko zależy od wieku dziecka i dystansu - jak dzieciak jest odpowiednio starszy to można go puścić samemu do komunikacji czy rowerem. Sam jak miałem te 9-10 lat to chodziłem pieszo do szkoły.

I miód dla uszu dla zielonych, do marketu
  • Odpowiedz
panie Areczku, samochody, samoloty, podróże są dla zarzadu, dla pana mamy miasto 15 minutowe i przepustki raz w roku na lot samolotem w granicach Europy.


@Wygryw_z_wyboru: xDD

Po prostu nie chce mi się #!$%@?ć pół godziny obok trzypasmówki bez chodnika, jak w USA. A, przepraszam: wymuszone wykorzystywanie samochodu prawem, nie towarem xD

A co do dalszych podróży: nadal masz auta (albo jak go nie masz, to na prosty wynajem), kolej i
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: do pracy mialem 14km . Miasto moje jest doskonale dopracowane pod względem komunikacji zbiorowej. W czasie covidu zlikwidowali mi jedną linię dzięki której przejeżdżałem 80% drogi do pracy pozniej albo spacer albo podjazd innym autobusem. Czas dojazdu oscylował w okolicach 50minut.
Obecnie ta sama trasa ze wzgledu na dwie przesiadki i dziur w połączeniach trwa miedzy 1:30 a 2:10 . Dodatkowo jak mamialem do pracy na 7 musialem startowac z
  • Odpowiedz