Wpis z mikrobloga

Wrzucałem wczoraj ale ogarnąłem, że mi się panning rozjechał xD
Koniec, o ile na początku mi się koncept podobał, tak coraz mocniej miałem ochotę wyrzucić to do kosza. Dodatkowo laptop nie wyrabia i zaraz by mnie szlag trafił xD Także kończę na prędzce i wrzucam tak jak jest, mimo że zostało parę problemów m. in. na poziomie struktury utworu.

https://soundcloud.com/tarsea/tree-dance

Nie jest za cicho swoją drogą? Ustawione miałem na trochę poniżej -1 db peak. Po zrobieniu masteringu z soundclouda (wiem xD, chciałem sprawdzić z ciekawości) odniosłem wrażenie, że jest za głośno, ale teraz to już nie wiem.


Przy okazji pobawiłem się midjourney xD

#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #chill #muzyka #muzykaelektroniczna
Pobierz Kardig - Wrzucałem wczoraj ale ogarnąłem, że mi się panning rozjechał xD
Koniec, o i...
źródło: comment_1673181106kKWbDFt2vsDo2HuC9Axuc3.jpg
  • 5
@Kardig: Cześć, Trzeba by skupić się na dolnych pasmach. Podjąć decyzje czy mocniejszy dać bass czy stopę. Mimo wszystko wzmocnić trochę ten cały dół. Posiedzieć nad stopą która przez sporą zawartość cześtotliwosci na wyższych rejestrach daje wrażenie jakby była za bardzo "plastikowa",a powinno być miękko i głęboko. Fajnie jakby dla przełamania stworzyć dla melodii jakieś sporadyczne rozstrojenia np zduplikować daną melodię i wyaranzować ją by pojawiała się ciszej na wybranych przez
Podjąć decyzje czy mocniejszy dać bass czy stopę.


@Instrybutor1994: Zdjąłem trochę basu i stopy, bo przesł#!$%@?ąc na słuchawkach zbyt dominowały całość i tak było najszybciej :P
Ale fakt, brakuje tej miękkości, podobnie jak przestrzeni.

Dzięki.
Nie zdejmować dolnych pasm tylko je wzmocnić. Z EQ bym uważał ale możesz spróbować. Możesz też spróbować flangerem ustawiając na milisekundowe odbicia i wysterować go tak by wzmocnił linnie basową. Jest sporo patentów na tego typu sprawy tylko trzeba to robić z głową i wyczuciem
Poza tym jeszcze jedna uwaga z mojej strony która może się wydawać błaha ale jest często pomijana. Nie wiem jaki masz staż w produkcji ale odnośnie poziomu głosności... Zawsze rób ciche miksy swoich projektów. Głośnosćią całości zajmujesz się na samym końcu kiedy wszystko jest domknięte. Pozdrawiam
@Instrybutor1994: To przy okazji jeszcze dopytam:
O ile wiem monitory powinno się ustawiać na 60-80db. Podczas kalibracji gałkę głośności w interface'ie mam mieć na maxa, by nidgy nie przekraczać tego maximum, czy to kwestia indywidualna?