Wpis z mikrobloga

Jak to szło na początku. Oddajmy postoswieckie czołgi bo to gówno nienadające się do niczego i i tak mamy je utylizować. Dlatego je remontowaliśmy xD. I u nas nie nadawały się do niczego. No ale już na Ukrainie są w stanie walczyć z Rosją xD2. A teraz oddajmy leopardy 2 bo to i tak nasza wojna. Dla was ta narracja jest logiczna ? Bo mi to śmierdzi skryptem który zmienia się zależnie od rozwoju sytuacji. Jak się wojna przedłuży to pojawią się głosy żebyśmy te zamówione Abramsy M1a2 sep.v3 i K2PL też oddali Ukrainie bo w sumie to i tak miały walczyć z Rosją. A w sumie to może dołączmy do wojny od razu bo przecież to nasza wojna. A i tak byśmy kiedyś musieli z Rosją walczyć( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak jestem Ruskim bo uważam że oddanie więcej niż 40% czołgów z naszej armii to przesada.
#ukraina
  • 29
  • Odpowiedz
@Koniasz: Według Wolskiego silniki do T-72 wytrzymują 700 godzin zanim potrzebny jest remont. Po zaoraniu zakładów Wola i wybuchu wojny na wschodzie nie dostalibyśmy już nowych silników. Za 10 lat z braku części mielibyśmy same trupy. Dostaliśmy więcej kasy z UE za te czołgi niż gdy chcieliśmy je sprzedać Jordanii. Ja tu widzę same plusy z pozbycia się posowieckich czołgów. Jeszcze na dodatek tłuką naszego jedynego wroga.
  • Odpowiedz
@Koniasz: Po co nam te czolgi dzisiaj, skoro moga z powodzeniem przesunac w czasie rosyjska agresje na Polske w przyszlosci?
Kazdy taki czolg zniszczy kilka ruskich czolgow.
Lepiej zapobiegac wojnie, mamy historyczna okazje to z niej korzystajmy, rusz mozgiem moze.
2 armie zostaly niemal w calosci rozbite dzieki Ukrainie, te armie ktore braly udzial w cwiczeniach zapad. Wiesz jakei to armie i co to za cwiczenia? No wlasnie.
  • Odpowiedz
A teraz oddajmy leopardy 2 bo to i tak nasza wojna. Dla was ta narracja jest logiczna ?


@Koniasz: Ja tam sprzeczności nie widzę. Oddajemy starsze będą nowsze i ta wojna jest nasza. Wszystko co dziś zatrzymuje Rosję zatrzymuje ją dalej od nas.
Ukraińcy wykorzystują ten sprzęt świetnie i to nie jest zły sprzęt, ale my jesteśmy w NATO i powinniśmy mieć natowski sprzęt. Czy może być lepsze rozwiązanie jak złomowanie
  • Odpowiedz
@BayzedMan: no ale wielu wykopowiczow forsowalo ten pomysł oddania leopardów gdzie nawet PiS nie przystał na tak absurdalny pomysł - cóż nie pierwszy raz taką sytuacja na tym portalu. Co do T72 to ja się zgadzam, słusznie je oddano bo to był dla nich ostatni moment. I taka mała dygresja: skąd wiesz że Rosja poprzez Białoruś nie zaatakuje Polski w trakcie wojny z Ukrainą? Skąd taka pewność? Ja nie jestem pewien
  • Odpowiedz
@timeofthe: Jezeli Ukraina ma wygrac ten konflikt to musi rzucic ciezki sprzet na masy piechoty jakie rosja szykuje i to dobry ciezki sprzet, wojna wkracza w nowa faza gdzie ukrainie potrzebna jest przewaga technologiczna.
Tam czolgi zachodnie juz od kilku miesiecy powinny jezdzic tak btw.

Skąd taka pewność? Ja nie jestem pewien niczego a ty jesteś?


To zdanie ewidentnie swiadczy o tym, ze nie masz pojecia jak sie ten konflikt wgl
  • Odpowiedz
Jezeli Ukraina ma wygrac ten konflikt to musi rzucic ciezki sprzet na masy piechoty jakie rosja szykuje i to dobry ciezki sprzet, wojna wkracza w nowa faza gdzie ukrainie potrzebna jest przewaga technologiczna.

Tam czolgi zachodnie juz od kilku miesiecy powinny jezdzic tak btw.


@BayzedMan: trzeba było sobie je kupić tak jak my zrobiliśmy, 30 lat na to mieliście zamiast tego tylko rozsprzedaliście po całym świecie sprzęt który został po ACZ
  • Odpowiedz
@BayzedMan: co za różnica na jakim etapie wywiad NATO się zorientuje o ataku skoro mając nawet te 6msc nie da się zorganizować kilkuset czołgów dla WP gdzie żołnierze muszą jeszcze się z nich przeszkolić. Idąc twoim tokiem myślenia to można oddać całe uzbrojenie a potem w magiczny sposób je znów zorganizować bo przecież USA wszystko wie ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda, że żaden inny kraj tak nie
  • Odpowiedz
@bombastick: Rozumiem, że jeśli Ukraina wygra wojnę i nie będzie potrzebować już sprzętu ty dalej będziesz za przekazywaniem im naszych czołgów, żeby ludzi o innych poglądach "piekła dupa"? Od tej nie nienawiści do Polski już ci się mózg zlasował ukrofilu xd
  • Odpowiedz