Wpis z mikrobloga

@chokysrocky: Półroku temu wyszło info o takiej unijnej inicjatywie energetycznej. Niemcy, Belgia, Holandia i Dania podpisały jakiś papier o tym, by postawić na Morzu Północnym farmy wiatrowe. Chodziło o #!$%@?ą ilość, o 60 GW do 2027. Artykuł o tym zaraz trafił na Wyborczą.

Połowa komentarzy pod tym artykułem na Wyborczej było o tym, że Polska to gówno i że pisowska Polska jest alienowana, bo nie zaproszono Polski do rozmów o energetyce
no już było wiele razy to zdjęcie dementowane


@patchupdate: Nie widziałem jeszcze ani jednego konkretnego dementi poza ujadaniem tutaj niektórych, że:
- wykres nieprawdziwy, bo Niemcy tylko obiecują, a nic nie dostarczają (może i tak jest, ja tam dokładnie nie śledziłem, ale bez podania źródła z jakimiś sensownymi wyliczeniami takie gadanie nic nie wnosi)
- to tylko oficjalne dane, a przecież dużo więcej dajemy po cichu - oczywiście znowu bez źródeł
gościu, tyle ile Polacy dali Ukraińcom z kieszeni za możliwość pobytu u nich w domu to to są wartości w miliardach


@patchupdate: No to jest oczywiste, ale ja się odnoszę do dementi tamtych danych, które dotyczą pomocy militarnej.