Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich wykopowych czytelników spod tagu #bookmeter

Właśnie skończyłam obróbkę bazy danych wpisów, które dodaliście w 2022 roku, a było ich niemal 3000 (dokładnie 2997). W tym miejscu chciałabym od razu podziękować @George_Stark, który przez cały czas trwania poprzedniej edycji pomagał mi w sprawdzaniu dodawanych przez Was wpisów oraz @szokiniedowierzanie za stworzenie tak doskonałej bazy danych i systemu dodawania wpisów. Bardzo pomogło mi to w tym roku!

Bo tak moi drodzy, Bookmeter to nie tylko podsumowanie na koniec roku, to również dbałość o przesyłane dane (żeby np. wszędzie autorzy i tytuły były tak samo oznaczone - za wzór braliśmy Lubimy Czytać, dzięki temu później statystyki nie są przekłamane, bo jedna osoba napisała Remigiusz Mróz a druga R. Mróz ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Zanim przejdę do meritum tego wpisu chciałabym jeszcze dopytać @konik_polanowy o jedną rzecz, mianowicie o Twoją ostateczną ocenę dla książki ",92 mm ręczny karabin maszynowy wz. 1928 Browning". W styczniu oceniłeś ją na 8/10 (tutaj) a w październiku na 7/10 (tutaj) a nie napisałeś w komentarzu do książki odniesienia do poprzedniego wpisu, stąd moja ciekawość, jak to w końcu jest? Czy "7,92 mm ręczny karabin maszynowy wz. 1928 Browning" nie zasługuje jednak na 8/10? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zakończenie chciałabym już tylko poinformować, że muszę teraz jeszcze poczekać aż @szokiniedowierzanie zaktualizuje finalnie bazę danych i wówczas będę mogła przygotować finalne podsumowanie. Oczekujcie go w ciągu kilku najbliższych dni ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tymczasem czytającej niedzieli życzę i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@Przytulnie: w tym roku dodałam tylko dwa (tutaj i tutaj). Niestety od dwóch lat w zasadzie nie mam zbyt wiele czasu na wchodzenie na Wykop. Opiekuję się tagiem, kontroluję dodawane wpisy, kiedy pojawiał się SPAM reagowałam z administracją, tworzę podsumowania, obrabiam bazę, ale sama nie znajduję już czasu na dodawanie recenzji. W ubiegłym roku przeczytałam 13 książek, jednak niestety udało mi się dodać tylko te dwie recenzje.
@kizimajaro: 2997 - tylko, że podliczyłaś wszystkie wpisy, także te usunięte przez użytkowników/wykop.

U mnie w bazie jest 2979 bo nie ma tam wpisów usuniętych przez użytkowników/wykop (którzy dokonali usunięcia do 31 grudnia 2022).
Tak samo było w poprzednich edycjach.

W każdym razie wprowadziłem 106 korekt, które przesłałaś.
@kizimajaro: Totalnie Cię rozumiem, mam ten sam problem ze znajdowaniem czasu i motywacji na pisanie recenzji, bo ledwo mi go starcza na czytanie. Dlatego w 2023 roku robię detox ( ͡ ͜ʖ ͡)